Dziś mamy 18 lipca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

16 maja 2023

Marcin Kotewa finalistą olimpiady. Sukces ucznia Krzywoustego

fot. powierzone

fot. powierzone

Uczeń klasy trzeciej biologiczno-chemicznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego# w Nakle nad Notecią Marcin Kotewa odniósł wielki sukces olimpijski uzyskując tytuł finalisty 18 Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”.

Zawody finałowe (III stopnia) OWoUE Gwiezdny Krąg składają się z trzech części. Część pierwszą przeprowadza się w okręgach, a kolejne dwie w Słupsku. Udział w części pierwszej jest równoznaczny z uzyskaniem tytułu finalisty olimpiady. W okręgu obejmującym województwo kujawsko-pomorskie (jednym z 14 w Polsce) do rywalizacji zakwalifikowano troje uczniów (w całej Polsce tylko 53). Zawody przeprowadzono 12 maja 2023 r. w Centrum Egzaminacyjnym Europe Direct Bydgoszcz na terenie Kampusu Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Część pierwsza polegała na rozwiązaniu testu składającego się z pytań otwartych, zamkniętych jednokrotnego i wielokrotnego wyboru, pytań problemowych oraz kazusu.

Elementem niezbędnym do osiągnięcia olimpijskiego sukcesu jest talent, którym niewątpliwie wyróżnia się Marcin. Równie ważne jest rozwinięcie tego talentu za sprawą sumienności, systematyczności i konsekwencji w dążeniu do szczytnego celu. To one zaowocowały sukcesem i wpisaniem Marcina na listę wybitnych uczniów – olimpijczyków nakielskiego Liceum.

Marcina do zawodów olimpijskich wszystkich etapów przygotował nauczyciel geografii Andrzej Kinderman.

Materiał: Justyna Michalska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Egzotyczne pamiątki z wakacji. Nie wszystko można przewieźć

Wakacje to czas urlopów i podróży. Większość z nas nie wyobraża sobie# powrotu zza granicy bez przywiezienia pamiątek dla siebie lub naszych bliskich. Często są one wytworzone z egzotycznych roślin i zwierząt, jednak nie każdy wie, że niektóre z nich są objęte przepisami dotyczącymi ochrony dzikiej fauny i flory. Co zrobić, jeśli nie chcemy przechodzić przez formalności związane z przewozem takich pamiątek lub nie chcemy mieć nieprzyjemności na granicy w przypadku ich niedopełnienia? Przedstawiamy najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące CITES.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)