Marcin Kotewa finalistą olimpiady. Sukces ucznia Krzywoustego

fot. powierzone
Uczeń klasy trzeciej biologiczno-chemicznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego# w Nakle nad Notecią Marcin Kotewa odniósł wielki sukces olimpijski uzyskując tytuł finalisty 18 Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”.
Zawody finałowe (III stopnia) OWoUE Gwiezdny Krąg składają się z trzech części. Część pierwszą przeprowadza się w okręgach, a kolejne dwie w Słupsku. Udział w części pierwszej jest równoznaczny z uzyskaniem tytułu finalisty olimpiady. W okręgu obejmującym województwo kujawsko-pomorskie (jednym z 14 w Polsce) do rywalizacji zakwalifikowano troje uczniów (w całej Polsce tylko 53). Zawody przeprowadzono 12 maja 2023 r. w Centrum Egzaminacyjnym Europe Direct Bydgoszcz na terenie Kampusu Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Część pierwsza polegała na rozwiązaniu testu składającego się z pytań otwartych, zamkniętych jednokrotnego i wielokrotnego wyboru, pytań problemowych oraz kazusu.
Elementem niezbędnym do osiągnięcia olimpijskiego sukcesu jest talent, którym niewątpliwie wyróżnia się Marcin. Równie ważne jest rozwinięcie tego talentu za sprawą sumienności, systematyczności i konsekwencji w dążeniu do szczytnego celu. To one zaowocowały sukcesem i wpisaniem Marcina na listę wybitnych uczniów – olimpijczyków nakielskiego Liceum.
Marcina do zawodów olimpijskich wszystkich etapów przygotował nauczyciel geografii Andrzej Kinderman.
Materiał: Justyna Michalska
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria



Czytaj również
- Wycieczka do zachodnich sąsiadów. Klimat jarmarków zachwycił uczniów
- Kulinarna podróż. Uczniowie poznali smak kuchni kreolskiej
- Akcja "Rodacy Bohaterom". Zebrano żywność dla potrzebujących
- Rozprowadzano kalendarze misyjne. Środki trafią do dzieci w Kazachstanie
- Festiwal Nauki i Sztuki w Krzywoustym. "Podróż po świecie mądrości"
Sprawdzono zabawki dźwiękowe. Czy wszystkie są bezpieczne?

Sprawdziliśmy bezpieczeństwo 50 zabawek dźwiękowych oraz #41 interaktywnych dla dzieci do lat 3 – m.in. poziom wydawanego dźwięku, małe części, właściwości mechaniczne i fizyczne, oznakowanie.
(czytaj więcej)Kontrola produktów oferowanych luzem. Nieprawidowości w 83 sklepach

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych #(IJHARS) przedstawia wyniki przeprowadzonej w II kwartale 2023 r. planowej kontroli w zakresie jakości handlowej oferowanych luzem: mięs, przetworów mięsnych (kiełbas i wędzonek) oraz serów żółtych.
(czytaj więcej)Programowanie to świetna zabawa. Jak rozpocząć naukę kodowania?

Szukasz mądrej rozrywki na długie jesienne wieczory dla siebie i swoich dzieci? Zacznijcie #programować! Niezależnie od tego, ile macie lat, na naukę kodowania nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno. Podpowiadamy, jak zacząć.
(czytaj więcej)Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.
(czytaj więcej)