Dziś mamy 18 lipca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

30 września 2023

Małżeński wernisaż w NOK-u. Malarstwo sztalugowe państwa Banach

fot. MM

fot. MM

29 września w murach Nakielskiego Ośrodka Kultury odbył się #wernisaż Krystyny i Mirosława Banach - małżeństwa specjalizującego się malarstwie sztalugowym.

Krystyna Banach jest z wykształcenia technikiem ekonomistą. Z mężem połączyła ją nie tylko miłość ale i kolej. Tematy prac Krystyny Banach to natura w detalu i pejzażu, architektura sakralna i świecka. Nie obca jest jej tematyka religijna. Krystyna uprawia malarstwo akrylowe i olejne a także rysunek i grafikę. Jest członkiem Grupy plastycznej Plama’s. Jej prace zobaczyć można było na licznych wystawach zbiorowych Plama’su jak m.in. na Mogileńskich Spotkaniach Plastycznych ale także w Krakowie na X Ogólnopolskich Prezentacjach artystycznych Kolejarzy. W ostatnim czasie Krystyna Banach wystawiała swoje prace w Wiedniu i w muzeum Kolejnictwa w Toruniu. Brała udział w licznych plenerach.

Mirosław Banach jest zawodu kolejarzem, a malarstwem zajmuje się od ponad 30 lat. Jest członkiem Szubińskiej Grupy Plastyków Plama’s. Ma na koncie wspólne wystawy z grupą w Żninie, Kcyni, Solcu Kujawskim, Łabiszynie, Inowrocławiu, Pakości, Lubostroniu, Szubinie oraz w holenderskim Dinxperlo. Z okazji 100–lecia parowozowni w Wolsztynie Mirosław Banach prezentował tam swoje obrazy. Autor miał także wystawy indywidualne w Bydgoszczy, Inowrocławiu czy Grudziądzu. W jego twórczości co do tematyki dominuje kolej. Najbardziej interesują go stare parowozy i architektura starych dworców kolejowych. Maluje głównie farbami olejnymi. Nie stroni także od malowania portretów czy scen marynistycznych.

Należy dodać, że wiele prac małżeństwa znajduje się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą, a teraz można ja obejrzeć w Nakielskim Ośrodku Kultury.

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (3)

    Xx, w dniu 30-09-2023 08:35:41 napisał:

    Dupkowski mógł zrobić wernisaż w amfiteatrze.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Egzotyczne pamiątki z wakacji. Nie wszystko można przewieźć

Wakacje to czas urlopów i podróży. Większość z nas nie wyobraża sobie# powrotu zza granicy bez przywiezienia pamiątek dla siebie lub naszych bliskich. Często są one wytworzone z egzotycznych roślin i zwierząt, jednak nie każdy wie, że niektóre z nich są objęte przepisami dotyczącymi ochrony dzikiej fauny i flory. Co zrobić, jeśli nie chcemy przechodzić przez formalności związane z przewozem takich pamiątek lub nie chcemy mieć nieprzyjemności na granicy w przypadku ich niedopełnienia? Przedstawiamy najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące CITES.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)