Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 sierpnia 2022

Kradli na terenie kilku powiatów. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności

fot. archiwum

fot. archiwum

Łącznie prawie 40 zarzutów usłyszeli mieszkańcy powiatu bydgoskiego, zatrzymani przez # mundurowych z Nakła do spraw kradzieży zuchwałych. Podejrzani kradli w różnych miastach, powodując łączne straty na kilka tysięcy złotych. Teraz decyzję w ich sprawie podejmie sąd.

Sprawa swój początek miała pod koniec lipca, kiedy to nakielscy policjanci otrzymali zgłoszenie z Paterka, gdzie skradziono europalety warte prawie tysiąc złotych.

Długo nie trwało, jak kryminalni wytypowali pojazd, którym prawdopodobnie przemieszczali się złodzieje. Mazdę, podobną do ustalonego auta, zauważył kilka dni temu, na jednej z powiatowych tras, policjant z posterunku w Sadkach. Ponieważ podróżował z rodziną, swoje spostrzeżenia natychmiast przekazał mundurowym kolegom. Ci skontrolowali auto i po tym, jak znaleźli w nim produkty spożywcze pochodzące z kradzieży, zatrzymali mężczyzn z mazdy.

Podejrzani (20l., 26l. i 27l.) trafili do policyjnego aresztu, a śledczy ustalali, gdzie jeszcze, prócz Paterka, zatrzymani popełniali przestępstwa.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mieszkańcom powiatu bydgoskiego łącznie 36 zarzutów kradzieży zuchwałych. Okazało się, że kradli oni europalety oraz produkty spożywcze ze sklepów na terenie kilku powiatów. Wczoraj (10.08.22) w Bydgoszczy do tej sprawy śledczy zatrzymali jeszcze 43-latka, który w dwóch miejscach kradł razem z pozostałymi podejrzanymi. On również usłyszał zarzuty.

Wszyscy podejrzani, decyzją oskarżyciela, zostali objęci policyjnym dozorem, a decyzję w ich sprawie podejmie sąd. Za przestępstwo kradzieży szczególnie zuchwałej kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy nawet do 8 lat pozbawienia wolności.  

materał: kom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  mieszkaniec, w dniu 12-08-2022 15:50:51 napisał:

  Zamiast ich zamykać powinno ich się wysyłać do kopalni z kilofem i niech tam zapierdzielają w trudno dostępnych częściach kopalni , był by jeszcze jeden pozytywny aspekt takiej akcji bo jak by doszło do wybuch czy tąpnięcia to nie ginęli by porządni górnicy a tylko te wyrzutki społeczeństwa którym los by sam wymierzył sprawiedliwość

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Roman, w dniu 12-08-2022 15:56:36 napisał:

  Do przymusowej pracy.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ice, w dniu 13-08-2022 01:23:52 napisał:

  Jedno wielkie kłamstwo , jaki kolega z posterunku ? Kradzież zgłosiła Pani Kierownik marketu ( znam ta sprawę od początku ) to jej zasługa . Śmieszne . Następnym razem proszę się bardziej wysilić :)

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Budowa magazynów
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Walki z Wścieklizną. Jak można się zarazić?

W czwartek, 28 września przypadał #Światowy Dzień Walki z Wścieklizną. Wścieklizna to jedna z najpoważniejszych chorób zakaźnych. Cechuje ją blisko 100% śmiertelność. Jeśli wirus dostanie się do mózgu, nie ma możliwości uratowania chorego.

(czytaj więcej)