Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:

19 czerwca 2024

Kandydaci na katechistów zakończyli rok formacji. Dzień skupienia

fot. Marcin Jarzembowski

fot. Marcin Jarzembowski

W miniony weekend kandydaci na katechistów #Szkoły św. Pawła Diecezji Bydgoskiej dniem skupienia w Kościele Rektorskim Ducha Świętego w Bydgoszczy zakończyli rok formacji.

Widzimy, że nasza wspólnota jest od początku misternie budowana przez Ducha Świętego. To wspaniali wykładowcy – kapłani i świeccy dzielący się osobistym doświadczeniem działania Boga w Kościele i służby we wspólnocie. To budowanie relacji wsparcia, czasem trudnych i wymagających, ale zawsze w łagodności, której uczy nas Maryja, zawsze obecna w aktywnościach podejmowanych przez prowadzących i uczestników.

Wezwani do posługi katechisty kandydaci to ludzie kochający Trójce Świętą i Kościół – pozostawiony nam ku duchowemu wzrostowi. Gotowi podjąć służbę w przygotowaniu osób pragnących przyjąć sakramenty święte, służący czasem, dobrym słowem, otwartością, a przede wszystkim świadectwem doświadczenia Boga i relacji z Nim.

Dzień skupienia pozwolił nam zapoznać się z posługą misyjną Kościoła, rozważać na nowo i dostrzegać działanie Boga w naszym życiu, często ratunek w trudnych sytuacjach, momentach zwątpienia oraz próby. Zauważać Jego cierpliwą obecność w każdej chwili naszego życia. Z powagą przyjęliśmy słowa Jezusa „Wy dajcie im jeść”.

Podczas wykładów o. dr. Marka Walkusza CSSp mogliśmy inaczej spojrzeć na fragmenty Ewangelii, a podczas modlitwy w ciszy i skupieniu odkryć, jakie ma ona przełożenie na nasze życie. Wieczorna Eucharystia była przepełniona poczuciem wspólnoty między kandydatami na katechistów i dziękczynieniem za mijający rok nauki. Dzień skupienia zwieńczyły świadectwa o tym, jak Bóg działa w naszym życiu.

Tekst: Lidia Pastuszak

Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 13

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

"Pole pszenicy z cyprysami". Mural w nowej odsłonie

Mural „Pole pszenicy z cyprysami” reaktywowany #w nowej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)