Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:

24 czerwca 2024

Czerwcowe spotkanie DDK w Nakle. Omawiano powieść "Aktoreczka"

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

Podczas czerwcowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki# w nakielskiej bibliotece, mieliśmy przyjemność zgłębić powieść Barbary Wysoczańskiej pt. „Aktoreczka”. Książka ta zyskała ogromne uznanie wśród naszych klubowiczek, co w pełni odzwierciedla jej walory literackie i poruszającą fabułę.

„Aktoreczka” przenosi nas do roku 1950, do tętniącego życiem Nowego Yorku, miasta pełnego kontrastów – sławy, pieniędzy i samotności. Głównym bohaterem jest polski fotograf Konrad Rogowski, emigrant starający się o publikacje swoich zdjęć dokumentujących zbrodnie wojenne w Warszawie. Jego najważniejszym celem jest jednak odnalezienie nazistowskiego zbrodniarza Rudolfa Schultego. Trop prowadzi go do pięknej i niezwykle sławnej hollywoodzkiej gwiazdy, Lauren Evans.

Lauren, mimo otaczającego ją luksusu i blasku fleszy, zmaga się z samotnością i lękiem przed ujawnieniem swojej prawdziwej tożsamości. Z pozoru żyjąca jak w bajce, w rzeczywistości boryka się z trudami przeszłości, które mogą zniszczyć jej obecne życie. Wysoczańska z ogromnym wyczuciem przedstawia jej wewnętrzne zmagania, ukazując jak wysoka jest cena sławy.

Książka zachwyca swoją głębią psychologiczną i skomplikowaną fabułą.  Autorka umiejętnie łączy elementy historyczne z fikcją literacką, tworząc porywającą historię pełną napięcia i emocji. Wspaniale oddaje atmosferę powojennego Nowego Yorku oraz wewnętrzne rozterki bohaterów, co sprawia, że czytelnik z łatwością angażuje się w ich losy. „Aktoreczka” to książka, która skłania do refleksji nad ludzkimi wyborami, ceną sławy i trudną historią powojennego świata.

Następne spotkanie DKK odbędzie się 11.09.2024 o godz. 15.30, na którym omawiana  będzie „Złodziejka listów” Anny Rybakiewicz.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Materiał: Małgorzata Kaluska / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

"Pole pszenicy z cyprysami". Mural w nowej odsłonie

Mural „Pole pszenicy z cyprysami” reaktywowany #w nowej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)