Dziś mamy 15 sierpnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

12 października 2020

Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej ponownie nagrodzone

fot. Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią

fot. Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią

8 października w Warszawie odbyła się Gala Finałowa Konkursu Lodołamacze, podczas #której wyróżniono te osoby i instytucje, które w sposób odpowiedzialny i godny naśladowania podchodzą do zatrudniania i rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

Konkurs Lodołamacze 2020. Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych już od 15 lat przyznaje prestiżowe statuetki dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie. Patronat Honorowy nad Konkursem „Lodołamacze 2020” objęła Małżonka Prezydenta RP, Pani Agata Kornhauser-Duda. Kampania Społeczna „Pracodawca Wrażliwy Społecznie” ma na celu przełamywanie barier i uproszczeń w ocenie możliwości osób z niepełnosprawnościami, sprzyja ich zawodowej aktywizacji, daje poczucie bycia potrzebnym, szanse na samodzielne życie i spełnienie ambicji.

Tegoroczni laureaci konkursu nagrodzeni zostali w 7 kategoriach jakimi były:
• Zatrudnienie Chronione
• Otwarty Rynek Pracy
• Instytucja
• Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa
• Przyjazna Przestrzeń
• Zdrowa Firma
• Dziennikarz bez Barier

Centrum 29 września otrzymało 1 miejsce na Regionalnej Gali konkursu w kategorii Przyjazna Przestrzeń. Natomiast podczas Gali Finałowej w kategorii Przyjazna Przestrzeń przyznano 2 nagrody. Jedną z nich - wyróżnienie - otrzymało Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku. Nagrodę w imieniu Powiatu Nakielskiego odebrali: Tadeusz Sobol – starosta nakielski oraz Agnieszka Heftowicz – dyrektor Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią. Jest to niesamowite wyróżnienie na tle całego kraju.

Kapitułę Konkursu Lodołamacze 2020 tworzyli w tym roku: Małgorzata Jarosińska-Jedynak – minister Funduszy i Polityki Regionalnej, Paweł Wdówik – Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Andrzej Kwaliński – Główny Inspektor Pracy, Jarosław Pinkas – Główny Inspektor Sanitarny, Jan Filip Libicki – Senator RP, Sławomir Piechota – Poseł na Sejm RP, Gertruda Uścińska – prezes Zarządu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Tomasz Chróstny – Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Krzysztof Michałkiewicz – Prezes Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, prof. dr hab. med. Andrzej Matyja – Prezes Najwyższej Rady Lekarskiej, Krzysztof Skowroński – Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Iwona Schymalla – Prezes w Fundacji Żyjmy Zdrowo, redaktor naczelny portalu internetowego Medexpress.pl, prof. dr inż. architekt Ewa Kuryłowicz – wiceprezes w autorskiej pracowni architektury Kuryłowicz & Associates; kierownik Zakładu Projektowania i Teorii Architektury na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, Jarosław Olechowski – dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, Michalina Topolewska – Redaktor Dziennik Gazeta Prawna, Karolina Hamer – Paraolimpijka, polska pływaczka.

Materiał: Magdalena Stepka, Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)