Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej ponownie nagrodzone

fot. Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią
8 października w Warszawie odbyła się Gala Finałowa Konkursu Lodołamacze, podczas #której wyróżniono te osoby i instytucje, które w sposób odpowiedzialny i godny naśladowania podchodzą do zatrudniania i rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych.
Konkurs Lodołamacze 2020. Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych już od 15 lat przyznaje prestiżowe statuetki dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie. Patronat Honorowy nad Konkursem „Lodołamacze 2020” objęła Małżonka Prezydenta RP, Pani Agata Kornhauser-Duda. Kampania Społeczna „Pracodawca Wrażliwy Społecznie” ma na celu przełamywanie barier i uproszczeń w ocenie możliwości osób z niepełnosprawnościami, sprzyja ich zawodowej aktywizacji, daje poczucie bycia potrzebnym, szanse na samodzielne życie i spełnienie ambicji.
Tegoroczni laureaci konkursu nagrodzeni zostali w 7 kategoriach jakimi były:
• Zatrudnienie Chronione
• Otwarty Rynek Pracy
• Instytucja
• Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa
• Przyjazna Przestrzeń
• Zdrowa Firma
• Dziennikarz bez Barier
Centrum 29 września otrzymało 1 miejsce na Regionalnej Gali konkursu w kategorii Przyjazna Przestrzeń. Natomiast podczas Gali Finałowej w kategorii Przyjazna Przestrzeń przyznano 2 nagrody. Jedną z nich - wyróżnienie - otrzymało Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku. Nagrodę w imieniu Powiatu Nakielskiego odebrali: Tadeusz Sobol – starosta nakielski oraz Agnieszka Heftowicz – dyrektor Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią. Jest to niesamowite wyróżnienie na tle całego kraju.
Kapitułę Konkursu Lodołamacze 2020 tworzyli w tym roku: Małgorzata Jarosińska-Jedynak – minister Funduszy i Polityki Regionalnej, Paweł Wdówik – Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Andrzej Kwaliński – Główny Inspektor Pracy, Jarosław Pinkas – Główny Inspektor Sanitarny, Jan Filip Libicki – Senator RP, Sławomir Piechota – Poseł na Sejm RP, Gertruda Uścińska – prezes Zarządu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Tomasz Chróstny – Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Krzysztof Michałkiewicz – Prezes Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, prof. dr hab. med. Andrzej Matyja – Prezes Najwyższej Rady Lekarskiej, Krzysztof Skowroński – Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Iwona Schymalla – Prezes w Fundacji Żyjmy Zdrowo, redaktor naczelny portalu internetowego Medexpress.pl, prof. dr inż. architekt Ewa Kuryłowicz – wiceprezes w autorskiej pracowni architektury Kuryłowicz & Associates; kierownik Zakładu Projektowania i Teorii Architektury na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, Jarosław Olechowski – dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, Michalina Topolewska – Redaktor Dziennik Gazeta Prawna, Karolina Hamer – Paraolimpijka, polska pływaczka.
Materiał: Magdalena Stepka, Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- Uroczyste wręczenie aktu mianowania. Powołanie Joanny Kalki
- Nietypowe uchwały. Nie ma zgody na zwolnienie, jest zgoda na wygaśnięcie mandatu
- Ulice zyskają nazwy? Mieszkańcy dali zielone światło
- Gala wręczenia nagród. Oto najlepsi z najlepszych!
- Kwietniowa sesja radnych powiatowych. Kilka godzin o pomocy społecznej
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)