Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:

19 czerwca 2024

Była tylko jedna kandydatura. Postawiono na Wiolettę Marchlewską

fot. MM

fot. MM

17 czerwca w odnowionej świetlicy wiejskiej #w Karnowie odbyło się kolejne w tym roku zebranie sprawozdawczo-wyborcze organizowane przez gminę Nakło. Jego głównym celem było rzecz jasna wybranie sołtysa i rady sołeckiej na nową, pięcioletnią kadencję.

Zgromadzonych w świetlicy wiejskiej 75 mieszkańców Karnowa powitała kierownik biura obsługi mieszkańców w nakielskim magistracie Renata Wrzeszcz, której towarzyszyli również przewodniczący nakielskiej rady miejskiej Paweł Wiśniewski oraz nowo wybrany sołtys Ślesina Radosław Sztubinski, który na samym zebraniu reprezentował jednak wydział gospodarki komunalnej i ochrony środowiska nakielskiego urzędu gminy i poinformował przybyłe na zebranie osoby o zasadach programu Czyste Powietrze, jak i również powiadomił o zapisach podjętej przez województwo kujawsko-pomorskie uchwały antysmogowej, na mocy których od 1 stycznia bieżącego roku nie można m.in. palić już w tzw. kopciuchach (kotły grzewcze poniżej 3 klasy). Mieszkańcy po zapoznaniu się ze sprawozdaniem sołtysa Karnowa oraz wysłuchaniu zasad głosowania w wyborach – przystąpili do wyłonienia spośród siebie komisji skrutacyjnej, którą ostatecznie zasiliły panie: Ewa Mazgaj, Justyna Wilk oraz Magdalena Grzegorek.

Jeśli chodzi o kandydatury na sołtysa Karnowa, to w tym przypadku obyło się bez jakiejkolwiek rywalizacji, bowiem mieszkańcy zgłosili wyłącznie kandydaturę Wioletty Marchlewskiej – a ta zgodziła się wystartować w wyborach. Po podliczeniu oddanych głosów okazało się, że aż 71 osób poparło kandydaturę Wioletty Marchlewskiej. 2 mieszkańców zagłosowało przeciw, oraz 1 głos okazał się nieważny. Ponadto komisja skrutacyjna z uwagi na nieobecność jednego z mieszkańców – nie wydała jednej karty do głosowania. Tym samym Wioletta Marchlewska będzie kontynuować swoją pracę jako sołtys Karnowa – nieprzerwanie od marca 2015 roku, kiedy to mieszkańcy zaufali jej po raz pierwszy. Z kolei działania sołtysa w kadencji 2024-2029 wspierać będzie 4-osobowa rada sołecka w składzie: Aleksandra Wilk, Magdalena Grochowska, Dorota Heck i Michalina Heck.

Oceń artykuł: 7 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
KOBIZE
500PLN
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

"Pole pszenicy z cyprysami". Mural w nowej odsłonie

Mural „Pole pszenicy z cyprysami” reaktywowany #w nowej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez telefonu komórkowego. Technologia nie powinna nami rządzić

15 lipca obchodzimy Dzień bez telefonu komórkowego, co jest doskonałą okazją#, aby na chwilę oderwać się od ekranów telefonów i skupić na rzeczywistości wokół nas. W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika każdy aspekt naszego życia, warto przypomnieć sobie, jak ważne są chwile spędzone offline.

(czytaj więcej)