Dziś mamy 22 lipca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
25 kwietnia 2015

Apel Pamięci i honorowe salwy

fot. MB

fot. MB

Druga część uroczystości 70.rocznicy wyzwolenia obozu hitlerowskiego Potulice - Lebrechdorf odbyła się przed Pomnikiem Ofiar.

Po mszy świętej na cmentarzu ofiar przemaszerowano przed Pomnik Ofiar. Kamień pamiątkowy znajduje się przed bramą byłego obozu hitlerowskiego. Tutaj był czas na przemówienia, głos zabrał m.in. płk. Bogdan Jagodziński, który wręczył odznaczenia "Za zasługi dla Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych" burmistrzowi Nakła Sławomirowi Napierale, byłemu staroście Tadeuszowi Sobolowi i prezesowi Stowarzyszenia Historia Teraźniejszość Jutro w Potulicach Bernardowi Joras. Następnie głos zabrali: Jan Wyrowiński, Zbigniew Ostrowski i byłe więźniarki obozu.

Odczytany został także Apel Pamięci, a kompania reprezentacyjna z Bydgoszczy oddała salwy honorowe. Po nich przyszedł czas na wiązanki, wieńce i znicze składane przez delegacje u stóp pomnika. A następnie zwiedzanie Izby Pamięci znajdującej się w Zespole Szkół oraz poczęstunek.

Pierwsza część uroczystości dostępna tutaj.

Oceń artykuł: 103 174

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 12 (12)

    xxx, w dniu 25-04-2015 21:55:00 napisał:

    Wielki szacunek dla tych ludzi którzy pamiętają i byli tam, jest mi wstyd że nie wiedziałem o tym święcie. Jeszcze raz powtarzam że darzę tych wszystkich ludzi którzy uczcili to święto i weteranów którzy przeżyli ten horror tak wielkim szacunkiem że nie są w stanie wyrazić tego słowa. Dzięki takim ludziom czuje się dumny z bycia Polakiem

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Posnet Themo EJ
sugerowana cena producenta: 2950,77PLN
Zabieg parafinowy
Meble pokojowe
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Lakiernictwo
Masaż leczniczy
SALON - ASPEN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)