Dziś mamy 21 października 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

25 kwietnia 2015

Apel Pamięci i honorowe salwy

fot. MB

fot. MB

Druga część uroczystości 70.rocznicy wyzwolenia obozu hitlerowskiego Potulice - Lebrechdorf odbyła się przed Pomnikiem Ofiar.

Po mszy świętej na cmentarzu ofiar przemaszerowano przed Pomnik Ofiar. Kamień pamiątkowy znajduje się przed bramą byłego obozu hitlerowskiego. Tutaj był czas na przemówienia, głos zabrał m.in. płk. Bogdan Jagodziński, który wręczył odznaczenia "Za zasługi dla Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych" burmistrzowi Nakła Sławomirowi Napierale, byłemu staroście Tadeuszowi Sobolowi i prezesowi Stowarzyszenia Historia Teraźniejszość Jutro w Potulicach Bernardowi Joras. Następnie głos zabrali: Jan Wyrowiński, Zbigniew Ostrowski i byłe więźniarki obozu.

Odczytany został także Apel Pamięci, a kompania reprezentacyjna z Bydgoszczy oddała salwy honorowe. Po nich przyszedł czas na wiązanki, wieńce i znicze składane przez delegacje u stóp pomnika. A następnie zwiedzanie Izby Pamięci znajdującej się w Zespole Szkół oraz poczęstunek.

Pierwsza część uroczystości dostępna tutaj.

Oceń artykuł: 115 194

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 12 (12)

    xxx, w dniu 25-04-2015 21:55:00 napisał:

    Wielki szacunek dla tych ludzi którzy pamiętają i byli tam, jest mi wstyd że nie wiedziałem o tym święcie. Jeszcze raz powtarzam że darzę tych wszystkich ludzi którzy uczcili to święto i weteranów którzy przeżyli ten horror tak wielkim szacunkiem że nie są w stanie wyrazić tego słowa. Dzięki takim ludziom czuje się dumny z bycia Polakiem

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Schab bez kości
11,99PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Budowa hal
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)