Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

15 lutego 2020

Alarmy bombowe w bydgoskich galeriach. Ewakuowano klientów

fot. Joanna Koźlik/pow.

fot. Joanna Koźlik/pow.

Walentynki nie dla wszystkich okazały się być dobrym dniem na zrobienie zakupów# w galerii czy wyjście do kina. Bowiem w ten dzień ogłoszone zostały w nich alarmy bombowe.

Wczoraj (14.02.2020) w bydgoskich galeriach handlowych (CH Rondo, Galerii Pomorskiej, Zielonych Arkadach, Focus Mall, Outlet Center) zostały ogłoszone alarmy bombowe. Z otrzymanych wiadomości wynikało, że na terenie tych galerii znajdują się bomby. Natychmiast podjęto decyzję o ewakuacji budynków. W kinach odwołano seanse. Na miejscu pracowali także pirotechnicy.

Na szczęście, alarmy okazały się fałszywe. Policja będzie prowadzić działania mające na celu ustalenie sprawcy lub sprawców tych fałszywych alarmów. Autorowi tych zgłoszeń, w które zostały zaangażowane wszystkie służby ratunkowe (policja, straż pożarna, pogotowie) grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Alarmy bombowe zostały ogłoszone także w innych miastach w Polsce, m.in. Warszawie, Lublinie, Toruniu, Katowicach, Gdańsku, Szczecinie i Wrocławiu.

Oceń artykuł: 11 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • -11 (11)

  Ja, w dniu 15-02-2020 15:02:09 napisał:

  Jakoś byłem z rodziną w kinie i nic nie odwołano.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (5)

  Bydgoszcz, w dniu 16-02-2020 01:25:49 napisał:

  W walentynki przypadek? To pewnie jakaś złamana dusza ha ha

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)