Dziś mamy 2 marca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

Ciekawostki

01 marca 2024 0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
26 lutego 2024 0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
23 lutego 2024 1
Wiadomości z regionu

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
23 lutego 2024 1

Zastrzeż PESEL. Z usługi skorzystało już ponad 2 mln osób

Zastrzeżenie PESELU ma ochronić przed jego nieautoryzowanym# wykorzystaniem i poprawić bezpieczeństwo naszych danych. Od 17 listopada swój numer PESEL zastrzegło ponad 2 mln obywateli, należy jednak pamiętać, że instytucje finansowe będą miały obowiązek sprawdzania bazy zastrzeżonych numerów PESEL od 1 czerwca tego roku i od tego dnia nasze dane będą w pełni chronione.

(czytaj więcej)
21 lutego 2024 0

"Bilans – trzecia pora roku". Senior w izolacji więziennej

Polskie społeczeństwo starzeje się, co ma swoje odzwierciedlenie# także w populacji skazanych. Funkcjonariusze Służby Więziennej wychodzą naprzeciw pojawiającym się potrzebom w zakresie podejmowania oddziaływań resocjalizacyjnych dostosowanych do osadzonych w wieku senioralnym. W Zakładzie Karnym w Potulicach rozpoczyna się kolejna edycja programu resocjalizacji sprzyjającego przygotowaniu do readaptacji społecznej seniorów pn. „Bilans – trzecia pora roku”.

(czytaj więcej)
20 lutego 2024 0

Nadchodzi "Noc Sów". Doskonała okazja do poznania tajemnic tych ptaków

Od wieków sowy wzbudzały wśród ludzi skrajne emocje#: podziw i strach. Te drapieżne ptaki, uznawane za symbol mądrości i śmierci, także obecnie intrygują wyglądem i zachowaniem. Niech nadchodząca Noc Sów będzie okazją do poznania sowich tajemnic, rozmów o ich postrzeganiu w przeszłości i znaczeniu w przyrodzie.

(czytaj więcej)
16 lutego 2024 1

Rocznica podpisania rozejmu w Trewirze. Przełomowy moment powstania

W 105 rocznicę podpisania rozejmu w Trewirze, który zakończył zwycięskie# zmagania Powstańców Wielkopolskich, podporucznik Marian Bąk, podporucznik Wincenty Jurdziński, starszy szeregowiec Władysław Nowacki wraz z żoną Teodozją Nowacką, ułan Wawrzyniec Rembikowski, Stanisław Ruks, a także podporucznik Marcin Weychan wraz z żoną Bronisławą Weychan spoczną w piątek 16 lutego 2024 r. w kolumbarium na kwaterze powstańczej na Junikowie.

(czytaj więcej)
15 lutego 2024 1

Nowości w rozliczeniu PIT za miniony rok. Skorzystaj z e-usług

Od 15 lutego do 30 kwietnia 2024 r. podatnicy będą rozliczać PIT# za ubiegły rok. Ministerstwo Finansów zachęca do korzystania e-usług i rozliczania podatków drogą elektroniczną.

(czytaj więcej)
14 lutego 2024 0

Dzisiaj Środa Popielcowa. Rozpoczyna się czas Wielkiego Postu

Dzisiaj przypada Środa Popielcowa. W kościele katolickim dzień ten jest #bardzo ważny, ponieważ rozpoczyna on okres Wielkiego Postu.

(czytaj więcej)
13 lutego 2024 2

Dzisiaj popularny "śledzik". Okres karnawału dobiega końca

Dzisiaj wypadają ostatki, zwane popularnie śledzikiem lub podkoziołkiem. #Okres karnawałowy dobiega końca, a wraz z nim huczne bale i imprezy.

(czytaj więcej)
10 lutego 2024 1

Sprawdzono jakość przetworów owocowych. Wyniki kontroli

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) przedstawia wyniki #przeprowadzonych planowych kontroli w zakresie jakości handlowej sezonowych przetworów owocowych i warzywnych typu dżemy, konfitury, marmolady, powidła, kompoty, warzywa marynowane i kiszone. Najwięcej nieprawidłowości dotyczyło znakowania produktów.

(czytaj więcej)
08 lutego 2024 1

Dzisiaj tłusty czwartek. Na stołach tradycyjnie królują pączki

Tłusty czwartek – ostatni czwartek przed wielkim postem #(czyli 52 dni przed Wielkanocą) w kalendarzu chrześcijańskim. Znany także jako zapusty, mięsopust, karnawał. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W Polsce oraz w katolickiej części Niemiec, wedle tradycji, w tym dniu dozwolone jest objadanie się.

(czytaj więcej)
02 lutego 2024 1

Kontrola dań w parkach rozrywki i ZOO. Nieprawidłowości w większości lokali

Inspekcja Jakości Handlowej# Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) przedstawia wyniki przeprowadzonej w III kwartale 2023 r. pierwszej, ogólnopolskiej, planowej kontroli w zakresie jakości handlowej dań i deserów (m.in.: dań obiadowych, sałatek, pizzy, zapiekanek, hot-dogów, frytek, gofrów, ciast, lodów) oferowanych w parkach rozrywki i ogrodach zoologicznych.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2024 10

Szkolenie przyszłych oficerów. W zajęciach uczestniczy ponad 80 żołnierzy

20 stycznia br. w Centrum Szkolenia Wojsk #Obrony Terytorialnej rozpoczęło się praktyczne szkolenie przyszłych oficerów w ramach kursu AGRYKOLA. W zajęciach udział bierze ponad 80 żołnierzy z różnych Brygad Obrony Terytorialnej, a szkolenie praktyczne prowadzone będzie w trybie weekendowym aż do 9 czerwca 2024 roku.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2024 0

Rocznica wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau. Mija 79 lat

27 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci #o Ofiarach Holokaustu, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2005 roku, by uczcić pamięć Żydów zamordowanych przez Niemców podczas II wojny światowej. Data święta, wyznaczona na 27 stycznia, upamiętnia wyzwolenie przez oddziały Armii Czerwonej w 1945 r. niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau – obecnie jednego z najważniejszych Miejsc Pamięci o Zagładzie.

(czytaj więcej)
26 stycznia 2024 0

Film z humorem o ważnej treści. "Babciu bądź bezpieczna na drodze"

Drogi wnuczku, podczas spotkania z babcią, poświęć jej kilka minut i pokaż #wyprodukowany z humorem film, który przekazuje treści, wobec których nie można przejść obojętnie.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2024 0

Możliwe zwiększone natężenie ruchu. Przestrzegajmy przepisów

Z uroków zimy od początku tego tygodnia korzystają już uczniowie #z województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Od najbliższego poniedziałku dołączą do nich mieszkańcy woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. W związku z tym na drogach krajowych, głównie w rejonach górskich, możemy napotkać zwiększone natężenie ruchu. Dlatego w tym czasie w szczególny sposób pamiętajmy o zachowaniu rozsądku i przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa podczas feryjnych wyjazdów.

(czytaj więcej)
19 stycznia 2024 5

Pięciodniowe szkolenie. Kurs dla Obserwatorów Ognia Artylerii

Rozpoznają cele, zbierają informacje i są wysuniętymi oczami dla# artylerii i lotnictwa. Mowa o obserwatorach ognia, którzy obecnie biorą udział w kursie przygotowanym przez Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2024 1

Złudne uczucie ciepła. Jak działa na organizm alkohol pity na mrozie?

Marzniesz na zimowym spacerze i myślisz, że grzaniec cię rozgrzeje?# To popularny mit.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2024 0

Trwa okres karnawałowy. Przed nami tłusty czwartek i ostatki

6 stycznia, rozpoczął się okres karnawałowy. Potrwa on #do Środy Popielcowej, 14 lutego.

(czytaj więcej)
09 stycznia 2024 8

Jak wygląda szkolenie żołnierzy WOT? Codzienna służba (film)

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej przygotowało# krótki film pokazujący jak wygląda szkolenie żołnierzy WOT podczas realizowanych kursów, ćwiczeń i szkoleń. Blisko dwuminutowy film pokazuje jak wygląda codzienna służba i szkolenie żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej.

(czytaj więcej)
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Klasyfikacja tusz zwierząt. Egzaminy dla kandydatów na rzeczoznawców

Informacja o egzaminach kwalifikacyjnych w zakresie klasyfikacji tusz# zwierząt rzeźnych w systemie EUROP w I i II kwartale 2024 r.

(czytaj więcej)
0

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj". Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj" – to już kolejna edycja ogólnopolskiej akcji #informacyjno – edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)