Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

12 grudnia 2022

„Moja opowieść wigilijna”. Poznajmy laureatów konkursu

fot. powierzone

fot. powierzone

Miesiąc grudzień to taki czas, w którym z większą czułością myślimy o naszych bliskich, a nadchodzące święta, tworzą klimat# miłości oraz przypominają o życzeniach, które chcemy złożyć ważnym dla nas osobom.

Tradycja wysyłania kartek sięga dalekiego Egiptu, w którym pisano życzenia na papirusie lub Chin, gdzie wysyłano je na czerwonym tle. Kartki świąteczne stylizowane na stare bożonarodzeniowe pocztówki były tematem przewodnim Konkursu Plastycznego „Moja opowieść wigilijna”, do którego zaprosił dzieci ze szkół powiatu nakielskiego Nakielski Ośrodek Kultury.

Komisja konkursowa przyznała nagrody w trzech kategoriach:

Kategoria klasy I – III
Antoni Kalicki – Szkoła Podstawowa w Mycielewie
Oliwia Wnęk -Szkoła Podstawowa w Królikowie
Mateusz Lewandowski – Szkoła Podstawowa w Rozstrzębowie

kategoria klasy IV – VI
Martyna Budziszewska – Szkoła Podstawowa w Mycielewie
Alan Hak – Szkoła Podstawowa w Mycielewie
Zofia Okoniewska – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ślesinie
Adrianna Stypczyńska – Szkoła Podstawowa w Mycielewie
Maja Jaszak – Szkoła Podstawowa w Mycielewie
Sebastian Józefiak – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Potulicach

kategoria klasy VII – VIII
Michalina Giełczyk – Szkoła Podstawowa w Mroczy
Weronika Arnavtova – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Potulicach

Materiał: Roma Janka / NOK Nakło

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)