Dziś mamy 26 listopada 2022, sobota, imieniny obchodzą:

04 października 2022

Motocyklista jechał bez uprawnień. Teraz poniesie konsekwencje

fot. archiwum

fot. archiwum

Wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów to konsekwencje #dla motocyklisty, który bez prawa jazdy ruszył w trasę. Decyzję w sprawie mieszkańca nakielskiej gminy podejmie sąd.

Przemieszczający się motocyklem 18-latek został skontrolowany przez patrolowców w jednej z podnakielskich wsi. Po weryfikacji personaliów kierującego w policyjnych systemach, szybko wyszło na jaw, że mężczyzna nie ma wymaganych uprawnień do prowadzenia motocykla.

Zgodnie z obowiązującym przepisami konsekwencje, jakie ponosi sprawca wykroczenia jazdy bez wymaganych uprawnień, są srogie. Decyzję w stosunku do takiego kierowcy podejmuje zawsze sąd, który obligatoryjnie nakłada na niego zakaz prowadzenia pojazdów nie mniej niż na 6 miesięcy. Przewidziana przepisami kara to: areszt, ograniczenie wolności albo grzywna nie niższa niż 1500 złotych.

Z takimi właśnie konsekwencjami liczyć musi się skontrolowany przez funkcjonariuszy 18-latek. Mieszkaniec nakielskiej gminy niebawem usłyszy zarzuty, a wniosek o jego ukaranie policjanci skierują do sądu.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (3)

  Jaga, w dniu 05-10-2022 08:44:22 napisał:

  Kochane redachtorki. Trzy razy przeczytajcie przed publikacją. Zakaz jazdy na 6 miechów a później szalej dusza piekła ni ma. Toż facio nie ma ponoć prawa jazdy.

  odpowiedz

  • -2 (4)

  Dj, w dniu 05-10-2022 16:21:00 napisał:

  Co najważniejsze wyłączyć to komentowanie!!!

  odpowiedz

  • 1 (3)

  qwe, w dniu 05-10-2022 17:14:36 napisał:

  większość sokołów nie ma prawka na motorek a lataja,2-3 z przodu może ma

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (3)

  As, w dniu 05-10-2022 21:17:13 napisał:

  Z Sokołów maja wszyscy prawko

  odpowiedz

  • 0 (0)

  P , w dniu 08-10-2022 22:26:00 napisał:

  Nic się nie stalo

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Budowa magazynów
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Tendencja proinflacyjna. Prognozy ekspertów

Listopadowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej NBP przyniosło decyzję o utrzymaniu obecnego poziomu stóp procentowych# (stopa referencyjna – 6,75%). To drugi miesiąc z rzędu, w którym podjęto decyzję o wstrzymaniu cyklu podwyżek, pomimo wciąż rosnącej inflacji, która według wyliczeń GUS wyniosła 17,9% za październik r/r. Czy to koniec polityki zwolenników wyższych stóp procentowych w RPP? Analitycy londyńskiej firmy Unibet postanowili bliżej przyjrzeć się prognozom.

(czytaj więcej)