Dziś mamy 24 kwietnia 2024, środa, imieniny obchodzą:

11 marca 2021

Zoom na składniki peelingów enzymatycznych do twarzy

Już od jakiegoś czasu peelingi enzymatyczne są bardzo popularne i chętnie wybierane przez# kobiety – niezależnie od rodzaju cery (bo w każdym przypadku sprawdzają się znakomicie!). Dziś przyjrzymy się ich składom. Poznasz substancje, które odpowiadają za usuwanie martwych komórek naskórka, dowiesz się, jakie składniki nawilżające i odżywcze najczęściej są dodawane do tego typu kosmetyków, a my wtajemniczymy Cię w to, jaki niesamowity wpływ na skórę mają te komponenty.

Enzymy – podstawowy składnik

Po nałożeniu na twarz peelingu enzymatycznego czujesz delikatne mrowienie lub szczypanie. To normalne zjawisko, więc absolutnie się tym nie przejmuj. To znak, że enzymy biorą się do pracy, by skutecznie pozbyć się martwego naskórka i przygotować miejsce dla zdrowych, nowo tworzących się komórek. Co najważniejsze, te substancje nie niszczą zdrowych budulców skóry – rozpuszczają jedynie te zrogowaciałe. Które enzymy są najczęściej dodawane do tego typu peelingów?

Bromelaina – na pewno jadłaś kiedyś ananasa. A czy wiesz, że z jego owoców i liści pozyskuje się tę substancję, którą można spotkać w zdecydowanej większości peelingów enzymatycznych? Nie tylko wspomaga gojenie się ran, lecz także przyspiesza redukcję przebarwień i delikatnie złuszcza skórę, nie ingerując w zdrowe komórki. Jest całkowicie bezpieczna w stosowaniu i w domowych warunkach możesz śmiało korzystać z peelingu opartego na bromelainie, gdyż działa tylko na powierzchni naskórka i nie wnika w głębsze warstwy.

Papaina – ten enzym występujący w owocach papai działa bardzo podobnie jak bromelaina z ananasa. Świetnie łagodzi obrzęki skóry oraz koi stany zapalne. Oprócz tego doskonale reguluje wydzielanie sebum, więc jeśli regularnie będziesz stosować kosmetyk na bazie papainy, to cera nie będzie się już tak intensywnie świecić, a z czasem „zrozumie”, że nie musi produkować aż tyle łoju co przedtem.

Komponenty, które wzbogacą skład peelingu enzymatycznego

Prześledźmy teraz dokładnie informacje o komponentach wykorzystywanych do wyrobu tych specyfików. Na każdym opakowaniu kosmetyku znajduje się lista składników (INCI). Które z nich najczęściej są dodawane do peelingów enzymatycznych i jakie mają działanie?

Olej ze słodkich migdałów – analizując składy peelingów enzymatycznych można zauważyć, że producenci bardzo często wykorzystują tę substancję, a w wielu kosmetykach jest niemalże kluczowym komponentem. Możesz sprawdzić to sama. Wybierz kilka dowolnych produktów, a na pewno dostrzeżesz, że ten olej występuje w zdecydowanej większości takich peelingów: https://makeup.pl/categorys/721239/.

Olej ze słodkich migdałów wykazuje silne właściwości nawilżające i odżywcze. Oprócz tego wspomaga proces złuszczania martwych komórek naskórka, więc można powiedzieć, że dzięki niemu enzymy działają jeszcze intensywniej. A dodatkowo świetnie regeneruje tkankę i fantastycznie koi nawet najbardziej wrażliwą skórę!

Olej słonecznikowy – zależy Ci na stworzeniu na cerze niewidzialnej warstwy ochronnej, która zabezpieczy ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych? A może potrzebujesz niesamowitego wygładzenia? Koniecznie postaw na peeling enzymatyczny z olejem słonecznikowym! Idealnie sprawdza się do każdego typu skóry, gdyż nawilża tę suchą, działa normalizująco i reguluje nadmiar sebum u tej tłustej, a w przypadku tej problematycznej – wspomaga walkę z trądzikiem. Teraz już wiesz, że śmiało możesz go przenieść z kuchni do łazienki, a peeling enzymatyczny na bazie tego komponentu będzie naprawdę niesamowicie skuteczny!

Sok z liści aloesu – kojący, regenerujący, nawilżający, wygładzający, tonizujący… Można nieustannie wymieniać zalety wynikające ze stosowania soku aloesowego. Peelingi enzymatyczne, do których dodano ten składnik, doskonale detoksykują, regulują krążenie w tkance, a dodatkowo wspomagają redukcję przebarwień. I wprost idealnie pasują do każdego typu cery, a zwłaszcza do tej tłustej.
Efekty działań peelingu enzymatycznego możemy bardzo szybko dostrzec gołym okiem. Teraz, gdy już wiesz, na jakie substancje aktywne warto zwrócić uwagę, spróbuj wybrać ten, który idealnie sprosta wymaganiom Twojej cery. Weź pod lupę ich skład, zapoznaj się z kluczowymi komponentami i stań się swoim osobistym ekspertem od skóry.

Materiał Partnera - artykuł sponsorowany

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto jeść śniadanie?

Śniadanie to najważniejszy posiłek# w ciągu dnia. Dzięki niemu dostarczamy organizmowi węglowodany, które są źródłem energii.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)