Dziś mamy 27 listopada 2021, sobota, imieniny obchodzą:

24 października 2021

Zobaczyli „Tango” Mrożka. Spektakl zachwycił młodzież

fot. pow.

fot. pow.

22 października po lekcjach uczniowie kl. II mh, I mi i III bch wyjechali do Torunia na spektakl „Tango”.

Wyjazd zorganizowały nauczycielki: Justyna Michalska, Agnieszka Michalska i Ilona Świder. Choć deszcz pokrzyżował nieco plany pobytu w Toruniu, to przedstawienie rekompensowało niedosyt spaceru po grodzie Kopernika. Spektakl „Tango”, zrealizowany na podstawie dramatu Sławomira Mrożka, zachwycił młodzież i opiekunki dynamiką, słowem, muzyką, grą aktorską, scenografią. Sztuka poruszyła widzów wciąż aktualnym przesłaniem o konsekwencjach totalnego buntu pokoleniowego. Toruński spektakl ukazał zderzenie dwóch postaw społecznych – inteligencji i prymitywnej siły. Aktorzy wydobyli z tej konfrontacji refleksję przerażającą, podaną jednak na scenie w takiej formie, która pomieściła na raz i grozę, i śmieszność. Uczniowie po wyjściu z teatru długo dyskutowali o sztuce i wyrażali swoje zauroczenie przedstawieniem, zwłaszcza sztuką aktorską. Wszyscy uczestnicy wyjazdu do Teatru im. W. Horzycy wrócili do Nakła zadowoleni i pełni wrażeń. To był dobry początek weekendu.

Materiał: Ilona Świder

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Jak wyglądają jesienne wydatki Polaków na rozrywkę? Znamy wyniki badania

Jesienny spadek nastroju poprawiamy sobie chętnie korzystając z# miejskich rozrywek i przyjemności. Niestety, aż 44% zapytanych Polaków deklaruje, że ma zbyt mały budżet na preferowaną formę rozrywki. Średnio, jak wynika z odpowiedzi 43% respondentów badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego”, na aktywności w czasie wolnym wydajemy obecnie od 100 do 300 zł miesięcznie. Głównym kryterium wyboru atrakcji dla 43% Polaków jest cena.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia dla Terytorialsów. Przygotowania do wsparcia działań straży granicznej!

W dniach od 22 do 26 listopada br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony# Terytorialnej w Toruniu realizowało kurs przygotowujący żołnierzy WOT do wsparcia straży granicznej w realizacji zadań w ochronie granicy państwowej. W kursie udział wzięło 19 Terytorialsów z różnych Brygad Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)