Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

11 sierpnia 2022

"Zero tolerancji". Posypały się mandaty za spożywanie alkoholu

fot. archiwum

fot. archiwum

Straż Miejska w Nakle nad Notecią podsumowała pierwszy miesiąc wakacji w # ramach trwającej akcji „Zero tolerancji dla alkoholu”.

Okres wakacyjny oraz letnia pora sprzyja piciu alkoholu w miejscach objętych całkowitym zakazem ich spożywania. W lipcu – pierwszym miesiącu wakacji, funkcjonariusze nakielskiej Straży Miejskiej każdego dnia służby prowadzili kontrole miejsc publicznych na terenie gminy Nakło nad Notecią w ramach trwającej akcji „Zero tolerancji dla alkoholu”. Wykonując patrole prewencyjne w miejscach najczęstszych spotkań amatorów alkoholu pod chmurką nałożyli 16 mandatów karnych za jego spożywanie w miejscach zabronionych, natomiast 9 osób pouczyli za usiłowanie spożycia alkoholu. Przeprowadzili 11 kontroli placówek handlowych sprzedających alkohol.

Wykroczenia związane z łamaniem przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi należą do jednych z najbardziej uciążliwych dla lokalnej społeczności. Osoby spożywające alkohol lub nietrzeźwe na ulicach miasta, przy sklepach, w parkach, placach zabaw -  niezależnie od swojego zachowania wzbudzają w przechodniach niesmak, a nieraz i strach. Strażnicy miejscy ze szczególnym nasileniem kontrolują takie miejsca egzekwując ustanowione prawo zakazujące spożywania alkoholu. Równolegle strażnicy miejscy prowadzą rozmowy w placówkach handlowych, gdzie sprzedawany jest alkohol pod kątem tego, czy spełniane są formalne wymogi dotyczące sprzedaży alkoholu,  w tym posiadanej wiedzy przez ekspedientów o nie sprzedawaniu alkoholu osobom małoletnim oraz nietrzeźwym.

Warto dodać, iż akcja „Zero tolerancji dla alkoholu”, prowadzona jest przez nakielską Straż Miejską na terenie gminy Nakło nad Notecią od pierwszych dni maja 2022 roku. W tym czasie strażnicy miejscy wykonali 216 kontroli miejsc objętych zakazem spożywania alkoholu, nałożyli 42 mandaty karne oraz zastosowali 27 pouczeń wobec osób spożywających alkohol w miejscach zabronionych. Akcja jest kontynuowana.

materiał: st. insp. Dariusz Chróściński/SM w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 28

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)