Dziś mamy 11 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

02 października 2023

Zebranie sołeckie w Minikowie. „Ludzie wolą siedzieć w domu (...)”

fot. MM

fot. MM

7 września w świetlicy wiejskiej w Minikowie odbyło się #coroczne zebranie wiejskie, w trakcie którego lokalna społeczność dokonała podziału funduszu sołeckiego na 2024 rok. 14 osób rozdysponowało tego dnia kwotę w wysokości 35 tys. 114 zł. Na jakie cele przeznaczono pieniądze?

Zebranie rozpoczął sołtys Minikowa Michał Płuciennik. Po powitaniu mieszkańców i dokonaniu drobnych zmian w wydatkowaniu tegorocznego funduszu sołeckiego, sołtys przedstawił uczestnikom zebrania propozycje podziały wydatków w ramach funduszu sołeckiego na rok 2024. Propozycje Michała Płuciennika zostały jednomyślnie zaakceptowane przez mieszkańców. W nadchodzącym roku największą inwestycją w Minikowie będzie więc budowa domku narzędziowego na potrzeby wsi Minikowo, na który przeznaczono łącznie 17 tys. zł (wraz z wykonaniem utwardzenia pod w/w domek). Szczegółowy spis przedsięwzięć ujętych w funduszu sołeckim na 2024 rok obrazuje załączona do tekstu tabela.

Jeśli chodzi natomiast o inne tematy, które poruszono podczas zebrania, to dotyczyły one szeroko pojętej integracji lokalnej społeczności. Sołtys Minikowa wraz z mieszkańcami zastanawiali się, jak zachęcić dzieci i młodzież do częstszych spotkań i aktywności. Dotychczasowe próby aktywizacji mieszkańców Minikowa nie przynosiły większych rezultatów. – Ludzie wolą siedzieć w domu, zamiast przyjść i porobić coś wspólnie. Taka jest smutna prawda – powiedział sołtys Michał Płuciennik. Niemniej jednak sołtys oświadczył, że podejmie się kolejnych prób organizacji spotkań integracyjnych. Mieszkańcy zasugerowali ponadto, że świetlica wiejska powinna być ogólnodostępna dla dzieci i młodzieży w zdecydowanie większej ilości czasu. Ponadto mieszkańcy pytali o możliwość doświetlenia ich wsi, a także o ewentualne plany budowy ścieżki pieszo–rowerowej z Minikowa w kierunku Nakła.

Źródło:  

Oceń artykuł: 5 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  czepiający się , w dniu 02-10-2023 11:44:30 napisał:

  7 września odbyło się spotkanie, 2 października mamy artykuł z tego wydarzenia? ciekawe, ciekawe

  odpowiedz

  • 5 (9)

  do czepiający się, w dniu 02-10-2023 12:34:37 napisał:

  co się dziwisz to jest portal pisowski

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ciekawa. , w dniu 02-10-2023 16:55:26 napisał:

  Czytając inne sprawozdania z zebrań sołeckich to zastanawiam się dlaczego nasza wieś nie może przeznaczyć pieniędzy na integrację.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  On-line , w dniu 02-10-2023 17:49:18 napisał:

  W ogóle gdzie reszta zebrań? Znowu plakat na słupie u sołtysa bo nie ma internetu?

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Dziki, w dniu 02-10-2023 18:35:11 napisał:

  Ciesz się że ten solyts chce integrować ludzi internet jest tu nie potrzebny on chce nauczyć jak można wspólne spędzić czas

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokalendarze A3
35PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Sprawdzono zabawki dźwiękowe. Czy wszystkie są bezpieczne?

Sprawdziliśmy bezpieczeństwo 50 zabawek dźwiękowych oraz #41 interaktywnych dla dzieci do lat 3 – m.in. poziom wydawanego dźwięku, małe części, właściwości mechaniczne i fizyczne, oznakowanie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola produktów oferowanych luzem. Nieprawidowości w 83 sklepach

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych #(IJHARS) przedstawia wyniki przeprowadzonej w II kwartale 2023 r. planowej kontroli w zakresie jakości handlowej oferowanych luzem: mięs, przetworów mięsnych (kiełbas i wędzonek) oraz serów żółtych.

(czytaj więcej)
0

Programowanie to świetna zabawa. Jak rozpocząć naukę kodowania?

Szukasz mądrej rozrywki na długie jesienne wieczory dla siebie i swoich dzieci? Zacznijcie #programować! Niezależnie od tego, ile macie lat, na naukę kodowania nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno. Podpowiadamy, jak zacząć.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)