Dziś mamy 30 listopada 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

26 października 2021

Zdrowo szlifowali angielski i niemiecki. Przeprowadzono warsztaty dla uczniów

fot. pow.

fot. pow.

Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważna jest# nauka języków obcych oraz zdrowe odżywianie. Uczniowie nakielskiej „Trójki” mieli okazję upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu. W minionym tygodniu, 21 października uczniowie wzięli udział w warsztatach językowych w ramach projektu profilaktycznego „Od świadomości do zdrowotności”. To jedno z wielu działań realizowanych w ramach tego projektu współfinansowanego przez Powiat Nakielski.

Grupa uczniów klas 7 i 8 uczestniczyła w zajęciach z języka niemieckiego i angielskiego, podczas których poznali oraz mieli okazję utrwalić słownictwo oraz zwroty dotyczące zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej oraz używek i zagrożeń. W trakcie warsztatów wyłonionych zostało troje uczniów, którzy wezmą udział w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego i Niemieckiego „Potyczki językowe ze zdrowiem w tle”.

Warsztaty poprowadziły Agnieszka Gagajek, Agnieszka Jakś-Jankowska oraz Joanna Paetzke.

Materiał: Joanna Paetzke - ZSP nr 3 w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 16 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)