Dziś mamy 19 sierpnia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

01 lipca 2022

Zakład Karny w Potulicach. Na mundurach funkcjonariuszy pojawiają się nowe stopnie służbowe

fot. Zasoby OSSW w Suchej, por. Jowita Szymocha, archiwum funkcjoanriuszy ZK Potulice

fot. Zasoby OSSW w Suchej, por. Jowita Szymocha, archiwum funkcjoanriuszy ZK Potulice

Aspiracje, ambicja, motywacja – to cechy funkcjonariuszy Zakładu# Karnego w Potulicach, którzy w najbliższym czasie przypną do koszuli nowe dystynkcje opatrzone wyższymi stopniami służbowymi. A wszystko to dzięki uporowi i ukończeniu kilkumiesięcznych szkoleń organizowanych przez Służbę Więzienną.

Z plutonowego na mł. chorążego lub podporucznika, ze st. szeregowego na kaprala albo z chorążego na podporucznika, to zmiana ważna dla każdego funkcjonariusza. Mundur jest symbolicznym nośnikiem kompetencji, co z pewnością dodaje odwagi i motywacji. Wymaga gotowości do ciągłego podnoszenia umiejętności zawodowych oraz poszerzenia swojej wiedzy, a w przypadku kiedy wysiłek związany ze zdobyciem wiedzy zostanie uhonorowany awansem, wpływa to motywująco na człowieka.

Korpus oficerów
Chor. Lewandowski Maciej, plut. Podemski Przemysław, st. kpr. Kwaśniewski Rafał, st. szer. Gnat Aleksandra – to funkcjonariusze, którzy dumnie wkroczyli w korpus oficerów Służby Więziennej. Edukację z zakresu penitencjarystyki, resocjalizacji, bezpieczeństwa jednostek penitencjarnych, bezpieczeństwa narodowego, ewidencji, prawa karnego, pracy, samoobrony, etyki zawodowej i wielu innych dziedzin nauki, zdobywali w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu. Wykazując się determinacją, chęcią bycia pozytywnie postrzeganym w zespole oraz chęcią podnoszenia prestiżu wykonywanego zawodu, funkcjonariusze przyswajali wiedzę, którą sprawdzili na egzaminach końcowych, zdając je pozytywnie.

Już jutro będzie można oglądać ich satysfakcję z osiągniętego celu, którą dzielić będą razem ze swoimi rodzinami w Warszawie, na uroczystych Obchodach Święta Służby Więziennej. Na relację na żywo zapraszamy na strony Służby Więziennej o godz. 12:00

Korpus chorążych
Plut. Marzyński Rafał zamieni dotychczasowy stopień służbowy na stopień mł. chorążego. Otrzymał go dzięki wytrwałości i pilności, zdając z wynikiem pozytywnym egzamin na pierwszy stopień w korpusie chorążych SW w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach.

Korpus podoficerów
St.szer. Gibaszek Jakub, st.szer. Leba Marcin, st.szer. Błaszczyński Szymon oraz st.szer. Puciłowski Mateusz to funkcjonariusze, którzy dumnie będą zamieniać swoje dotychczasowe pagony na inne ze stopniem kaprala. Chęć wykonywania swojego zawodu na wysokim poziomie, aspiracje osiągnięcia wyższych kwalifikacji, sukcesu oraz rozwoju kariery zawodowej to czynniki, którymi kierowali się nasi funkcjonariusze ucząc się w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Suchej, zdając tam, z wynikiem pozytywnym egzamin kończący szkolenie podoficerskie. Kpr. Puciłowski uzyskał II lokatę w nauce! Serdecznie gratulujemy.

Prestiż
Potrzeba prestiżu jest naturalną potrzebą społeczną. Ludziom zależy na tym, żeby być cenionymi, cieszyć się uznaniem i estymą. Prestiż jest nagrodą za nakłady ponoszone przez osobę w zdobyciu wykształcenia i wypełniania zadań wymagających dużej odpowiedzialności. Służba Więzienna pomaga w zdobyciu tego prestiżu. Poprzez organizowanie i kierowanie na szkolenia, kursy, studia podyplomowe daje szanse wszystkim funkcjonariuszom poznać swoją osobowość i doskonalić ją do wysokiego poziomu.

Gratulujemy
Wszystkim funkcjonariuszom gratulujemy i dziękujemy, że tworzycie nasz zespół lepszym, bardziej doświadczonym i wykształconym. Wierzymy, że zdobyta wiedza sprawi, że zdobędziecie jeszcze niejeden awans, nie tylko w zakresie stopni służbowych ale również na stanowisku.

Materiał: kpt. Agata Zmarlik-Kufel

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 22 18

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Nowa publikacja o Kcyni . O argentyńskim Rozpętku i nie tylko

– Uwielbiam ten moment, gdy po wielu miesiącach pracy nad projektem# uzyskuje on swój ostateczny kształt i jest to suma wysiłków wielu osób. Kształt piękniejszy niż wszystko, co o nim myślałam wcześniej – tak o wydaniu książki pt. „Ciekawostki o Kcyni i okolicy. Ku nauce i rozrywce czytających skrzętnie zebrane” pisze Justyna Makarewicz, autorka publikacji.

(czytaj więcej)
0

Czy pompy ciepła się psują? Na te rzeczy warto zwrócić uwagę podczas instalacji

W związku z wysokimi cenami gazu i węgla, a także rosnącą świadomością# ekologiczną konsumentów, coraz więcej Polaków decyduje się na zainstalowanie pomp ciepła. Pomagają w tym dofinansowania, które mogą pokryć nawet 90 proc. kosztów montażu i sprzętu. Za instalację należy zapłacić od 40 do 60 tysięcy złotych – cena zależy m.in. od mocy urządzenia. Pompy ciepła uznawane są za dobre i niezawodne rozwiązanie. Jak często ulegają awarii? I na co zwrócić uwagę podczas instalacji?

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)