Wysokie lokaty licealistów. Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego

fot. pow.
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława# Krzywoustego od wielu lat biorą udział w konkursie języka niemieckiego DEUTSCHFREUND.
Do jesiennej edycji zmagań przystąpiło 38 uczestników z I LO. Zadaniem licealistów było rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru w dwóch kategoriach: test dla klas pierwszych oraz dla klas drugich, trzecich i czwartych. Ogólnopolski konkurs Deutschfreund wymaga od ucznia wykazania się bardzo szeroką wiedzą i umiejętnościami wykraczającymi poza podstawę. Jest dedykowany również nauczycielom języka niemieckiego jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, rozbudzania zainteresowań oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala zarówno diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów, jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty.
Klasyfikacja wyników przebiega na płaszczyźnie ogólnopolskiej oraz wojewódzkiej. Najwyższą lokatę i tytuł laureata zdobył Bartosz Odor. Uczeń klasy IV angielsko-geograficznej zajął I miejsce w województwie kujawsko–pomorskim oraz 7. lokatę w kraju. Zwycięzca otrzymał nagrodę rzeczową – bon o wartości 300 zł.
Najwyższe lokaty w I Liceum Ogólnokształcącym uzyskali:
Bartosz Odor – I miejsce w województwie oraz 7. lokata w kraju / klasa 4 ag – nauczycielka Katarzyna Łapińska;
Nadia Wiśniewska – I miejsce w województwie oraz w 91. w kraju / klasa II bchB – nauczycielka Joanna Palka;
Alicja Urbańska – III miejsce w województwie / klasa I ab – nauczycielka Joanna Palka.
Materiał: Joanna Palka
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
Dzisiaj Wielka Sobota. Dzień ciszy i oczekiwania

Wielka Sobota jest dniem spoczynku Jezusa# w grobie i adoracji Najświętszego Sakramentu. Obchodzona jest jako dzień błogosławieństwa, gdyż święci się wtedy ogień, wodę i wielkanocne pożywienie.
(czytaj więcej)Mozaika wielkanocnych tradycji. Rozmowa z Hanną Łopatyńską

Rozmowa z Hanną Łopatyńską, kierownikiem Działu Folkloru i Kultury Społecznej Muzeum Etnograficznego w Toruniu
(czytaj więcej)Pisanki. Na przestrzeni wieków pełniły wiele funkcji

Od najdawniejszych czasów ze Świętami # Wielkanocnymi kojarzone jest jajko, w tradycji chrześcijańskiej symbol nowego życia i zmartwychwstałego Chrystusa, w tradycji ludowej – symbol siły, płodności i miłości.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)