Dziś mamy 20 marca 2025, czwartek, imieniny obchodzą:

08 lipca 2024

Wyprawa w szczytnym celu. Strażacy ze Ślesina na szczycie Śnieżki

fot. OSP Ślesin

fot. OSP Ślesin

Śnieżka zdobyta! Z wielką radością dzielimy się z Wami naszym osiągnięciem! #Tak jak już wiecie, 12-osobowa grupa z OSP Ślesin oddała pokłon Królowej Karkonoszy – w szczytnym celu, który napełnia nasze serca dumą i satysfakcją.

W zeszłym roku, kiedy nie udało nam się zdobyć Giewontu, czuliśmy ogromny niedosyt. Jednak to tylko wzmocniło naszą determinację. Obiecaliśmy sobie, że wrócimy silniejsi i bardziej zdeterminowani. Tak właśnie przystąpiliśmy do kolejnej edycji Strażak na szlaku, gotowi na nowe wyzwania.

Wyruszyliśmy o świcie, gdy miasto jeszcze spało. Po godzinie 5:00, pełni energii i niepewności, spotkaliśmy się na miejscu zbiórki. Wiedzieliśmy, że czeka nas ciężki dzień, ale również ekscytująca przygoda. Razem z nami na wyprawę stawiło się 500 strażaków w ciężkich strojach specjalnych (20 kg), a kolejnych 500 wyruszyło na szczyt w niedzielę (dzień po nas).

Trekking trwał ponad pięć godzin. Droga miejscami była storma. Ostatnie podejście przy łańcuchach wydawało się być wyzwaniem, ale widoki, które nas otaczały, rekompensowały każdy trud. Gdy dotarliśmy na szczyt Śnieżki, najwyższej góry w Karkonoszach (1603 m n.p.m.), czuliśmy niesamowitą ulgę i radość. Pogoda była idealna – słońce rozświetlało góry, a my mogliśmy podziwiać niesamowite krajobrazy i delektować się śniadaniem na szczycie, które w takich okolicznościach przyrody smakuje najlepiej.

Każdy z nas miał momenty, w których musiał pokonać własne słabości. Zmęczenie, ból i chwilowe zwątpienie towarzyszyły nam na każdym kroku. Jednak wspieraliśmy się nawzajem, wiedząc, że nagrodą za ten trud będzie nie tylko osiągnięcie celu, ale także niezapomniane wspomnienia. Pamiątkowe medale, które otrzymaliśmy, będą nam przypominały o tej wyjątkowej przygodzie i naszej determinacji.

W sumie pokonaliśmy 17 kilometrów i 856 metrów przewyższenia w ciągu 8 godzin. Każdy krok, każdy wysiłek był tego wart.

Specjalne podziękowania kierujemy do dh. Sławka Kowalczyka, którego zaangażowanie i organizacja sprawiły, że ta akcja była możliwa. Dziękujemy również wszystkim, którzy wspierali nas pod wcześniejszymi postami. Wasze wsparcie dodaje nam skrzydeł i motywuje do dalszego działania.

Szczególne podziękowania należą się także Ochotnicza Straż Pożarna w Karpaczu za gościnę i oprowadzanie po jednostce dziękujemy.

Chcemy również zachęcić Was do wsparcia Fundacja DKMS. Pod tym linkiem www.dkms.pl/strazacy możecie zarejestrować się w bazie dawców komórek macierzystych i szpiku kostnego. Wasza pomoc może uratować życie – zachęcamy Was do tego gorąco.

Dziękujemy za Waszą uwagę i wsparcie. Razem możemy osiągnąć wszystko!

Materiał: OSP Ślesin

O akcji fundacji DKMS pisaliśmy tutaj.

Oceń artykuł: 14 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Budowa hal
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z HACCP
80PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
0

Millo. Pierwszy singiel solowego projektu Kamila Patera

Dzielimy się pierwszym singlem solowego projektu #MILLO Kamila Patera - muzyka, producenta, kompozytora, współzałożyciela Sadki Rec, który od lat współtworzy nasze muzyczne światy.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat odnotowano w # Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)
0

Spotkanie poświęcone weteranom. Ich doświadczenie jest nieocenione

W 8 K-PBOT odbyło się dwudniowe spotkanie poświęcone# weteranom misji poza granicami państwa. Brygada wyróżnia się liczbą weteranów – służy w niej ponad 80 osób, z których wiele brało udział w misjach kilkukrotnie, nawet ponad pięć razy. Wśród nich znajduje się również weteran poszkodowany na misji w Afganistanie.

(czytaj więcej)
0

100 lat działalności RDLP w Toruniu. Świętowano jubileusz

1 lutego 2025 roku minęło równo 100 lat od powstania # Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. To niezwykły jubileusz, który zgromadził licznych gości – przedstawicieli władz, instytucji, leśników oraz wszystkich, którym bliska jest idea ochrony i zrównoważonego gospodarowania lasami

(czytaj więcej)