Dziś mamy 4 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

24 września 2023

Wyjazd do Skrzatusza. Uczestnicy wycieczki poznali historię Sanktuarium

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 23 września 2023 r. Samorząd Mieszkańców #nr 1 w Nakle nad Notecią wraz z Parafią pw. NMP Królowej Polski w Nakle nad Notecią zorganizowali wycieczkę do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu.

Każdego roku to wyjątkowe miejsce niedaleko Wałcza odwiedzają tysiące wiernych. Mieszkańcy wraz z przewodnikiem zwiedzali Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej poznając bogatą historię tego miejsca. Następnie uczestniczyli w mszy św. odprawionej dla uczestników wyjazdu. Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej jest jednym z trzech sanktuariów należących do diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, jest wyjątkowym miejscem na mapie polskich ośrodków kultu maryjnego.

W imieniu Samorządu Mieszkańców nr 1 w Nakle nad Notecią chciałbym podziękować księdzu Bartoszowi Marut za pomoc w zorganizowaniu wycieczki oraz mieszkańcom za liczny udział oraz za wspaniałą atmosferę panująca w jej trakcie.

Materiał: Artur Adamczewski / Przewodniczący SM Nr 1 w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 32 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)