Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

27 września 2022

Wycieczka w nagrodę. Uczniowie zwiedzili wiele ciekawych miejsc

fot. powierzone

fot. powierzone

Młodzież z technikum ekonomicznego z Zespołu Szkół # im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią w ramach projektu „Ekonomia i rachunkowość szansą na lepszy start w dorosłość”, finansowanego przez Powiat Nakielski poznała praktyczne podejście do zagadnień ekonomicznych, rachunkowych i przedsiębiorczych.

W dniach 20–23 października 2022r. ekonomiści ze Staszica zwiedzili Gildę Rolno-Ogrodniczą w Poznaniu, Wrocław, Karpacz, Szklarską Porębę, kopalnię uranu i wędrowali po szlakach Karkonoszy. Celem realizowanego projektu na zajęcia pozalekcyjne jest poznanie praktycznego podejścia do zagadnień ekonomicznych.

W trakcie wycieczki przedmiotowej uczniowie poznali zasady funkcjonowanie rynku hurtowego w Poznaniu, natomiast w hucie szkła Julia zasady sprzedaży na rynku detalicznym. Zapoznali się z zabytkami architektonicznymi stolicy Dolnego Śląska i zwiedzili jego najwyższy budynek Sky Tower. Uczniowie poznali historię kopalni i zasady jej funkcjonowania. Młodzież w ramach aktywnego wypoczynku weszła na najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę oraz zapoznała się z formami i metodami promocji miast turystycznych, szczególnie Karpacza i Szklarskiej Poręby. Ekonomiści przeszli szlakami do Wodospadu Kamieńczyka oraz wodospadu Szklarki.

Wycieczka stanowiła również nagrodę dla reprezentacji naszej szkoły w turnieju ekonomicznym Sukces na Bank, w składzie uczniów z klasy 4cg: Zuzanna Gajewska, Marika Łasa, Laura Paszkiewicz, Krystian Radowski i Cyprian Młynarczyk. Zespół Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią znalazł się w ósemce najlepszych szkół z całej Polski. Uczniowie wygrali 2000 zł, które pokryły koszty ich wyjazdu. Uczniowie zdobyli tytuł laureatów konkursu, odcinki turnieju można było obejrzeć w wakacje w telewizji TVP3 (obecnie dostępne na platformie VOD).

Koordynatorkami projektu na zajęcia pozalekcyjne są nauczycielki przedmiotów ekonomicznych: Grażyna Kinderman i Agnieszka Rotkiewicz. Uczniami w trakcie wyjazdu opiekowały się nauczycielki: Agnieszka Rotkiewicz, Małgorzata Sass- Jakóbczyk i Ewa Welker.

materiał: Agnieszka Rotkiewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 7 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Wskoczył do rzeki, by ratować nastolatkę. Ryzykował własnym życiem (film)

Starszy aspirant Łukasz Grabowski z Komendy #Miejskiej Policji w Toruniu, ryzykując własne życie, uratował młodą kobietę. Nie zważając na silne prądy i niską temperaturę wody, funkcjonariusz ruszył na pomoc 16-latce, która tonęła w nurcie Wisły.

(czytaj więcej)
0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)