Dziś mamy 28 maja 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

12 marca 2023

Wycieczka uczniów do filharmonii. Uczucia wyrażone na wiele sposobów

fot. powierzone

fot. powierzone

Serduszko puka w rytmie cha–cha. Taki właśnie był temat szkolnego koncertu w Filharmonii #Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, w którym wzięli udział uczniowie klasy VI B, VI C i VIII B Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią.

Uczucia można wyrażać na wiele sposobów. Tym razem stało się to z wykorzystaniem muzyki. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość usłyszenia wyznań miłosnych ze wszystkich stron świata. W trakcie występu zabrzmiała muzyka poważna, ale także znane i popularne utwory radiowe i telewizyjne. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego 14. dzień lutego jest Świętem Zakochanych oraz czy św. Walenty sam obdarzył kogoś uczuciem miłości. Ponadto słuchacze poznali budowę i działanie takich instrumentów jak klarnet i fagot. Wycieczkę zorganizowała p. Dorota Kamińska, a opiekę nad uczniami sprawowały panie: Małgorzata Kwaśniewska i Zofia Napierała.

Materiał: Dorota Kamińska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

Dzień Samorządu Terytorialnego. Ustanowiony w 2000 roku

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r., obchodzimy #Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)