Dziś mamy 4 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

23 września 2023

Wycieczka turystyczno-integracyjna. Uczestnikom sprzyjała pogoda

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 20 września 2023 roku grupa #Członków Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Nakle wraz z opiekunami udała się na wycieczkę do Włocławka, dofinansowaną ze środków PFRON otrzymanych z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle.

Po przyjeździe spotkaliśmy się z Prezesem  Koła PZN we Włocławku p. Elżbietą Poznańską oraz w-ce prezesem p. Haliną Markowską.

Zwiedziliśmy z przewodnikiem Katedrę p. w. WNMP. Następnie spacerem Bulwarami Nadwiślanymi, mijaliśmy Przystań Jachtową oraz  Pałac Biskupa. Dotarliśmy do Kościoła św. Jana Chrzciciela. Po krótkim odpoczynku w siedzibie Koła PZN pojechaliśmy na obiad, kawę i ciasto do restauracji „Nowy Ekspress”. Po obiedzie zwiedziliśmy, miejsce gdzie odnaleziono ciało ks. Jerzego Popiełuszki w Wiśle na Tamie k. Włocławka. Symbolem tego miejsca jest kilkunastometrowy Krzyż. Ostatnim punktem naszej wycieczki był Pałac Bursztynowy, który został kupiony i wyremontowany przez przedsiębiorcę i samorządowca Krzysztofa Grządziela, a następnie przekazał go nieodpłatnie fundacji „Samotna Mama”, z przeznaczeniem na jej siedzibę. Swoja nazwę zawdzięcza charakterystycznemu kolorowi elewacji. W ogrodach wokół Pałacu spędziliśmy czas wolny.

Słoneczna pogoda przez cały dzień dopisała nam i pozwoliła wypocząć i złapać trochę oddechu od codzienności. Wracaliśmy bardzo zmęczeni, ale w dobrych humorach.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za mile spędzony czas i życzymy dużo zdrowia i optymizmu a firmie InTravel za bezpieczny przewóz.

Materiał: Alicja Wiechowska / Koło Powiatowe PZN w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 29 11

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)