Dziś mamy 27 listopada 2021, sobota, imieniny obchodzą:

01 września 2021

Wszystkie połączenia autobusowe zostały zawieszone. "Jak moja córka ma dojechać do szkoły"?

fot. pixabay

fot. pixabay

Do naszej redakcji wpłynęła wiadomość od zaniepokojonego mieszkańca gminy Kcynia.

Treść wiadomości publikujemy poniżej.

Chciałbym poruszyć temat dojazdu dzieci do szkoły. Jestem mieszkańcem gminy Kcynia, moja córka uczęszcza do szkoły w Nakle i teraz pytanie, - jak moja córka ma dojechać do szkoły skoro zostały zlikwidowane jakiekolwiek połączenia autobusowe do Nakła? Dzwoniąc na infolinię pks-u, pani odpowiedziała, że nie będą jeździć, a na pytanie dlaczego nie będą jeździć odpowiedziała że nie będą jeździć i koniec. Co mamy teraz zrobić? Córka nie chce zmieniać szkoły, może ktoś się tym w końcu zajmie, bo moja córka nie jest jedynym uczniem, który uczęszcza do nakielskiej szkoły.


Materiał: Internauta

Oceń artykuł: 24 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (27) Zgłoś naruszenie zasad

    • 35 (37)

    coo, w dniu 01-09-2021 15:41:21 napisał:

    Włodarze mają inne rzeczy na głowie, na przykład zakup rowerów miejskich za ponad 40tys za sztukę albo budowę parkingu dla no właśnie, dla nikogo, a nie dzieci i ich edukacja, lepiej rządzi się głupim narodem.

    odpowiedz

    • 28 (40)

    Podatnik , w dniu 01-09-2021 15:51:28 napisał:

    Mamy skutki rządzenia PiS. W kilka lat załatwili połączenia w mroczy i Kcyni. Ale tu żona jednego z pisu dostała na 5 lat posadę dyrektora. On sam kierownikiem, czekało ciepłe miejsce, a gadali ze Toruń decyduje. Jeden w wodociągach, drugi w bibliotece. Nowe skody pod urzędem, domy w rozwarzynie nowe z drogą dojazdowa. Zapisz córkę do pisu to będą ja wozić może?

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 3 (5)

    Ryś, w dniu 01-09-2021 16:04:58 napisał:

    Rysiu Bagnerowski, radny powiatowy raz dwa to załatwi. Człowiek od brudnej roboty

    odpowiedz

    • 5 (7)

    Bagnet-bus, tanio i jako tako , w dniu 01-09-2021 16:14:10 napisał:

    A co rysiu ma autobus i będzie jeździć?

    odpowiedz

    • 16 (24)

    K_pax, w dniu 01-09-2021 16:34:30 napisał:

    W zamian powstały mobilne punkty szczepień. To wszystko dla nas. Zaszczep się i wygraj hulajnogę. W takim szambie żyjemy. Bezmyślność głupota rządzących poraża. Jak to możliwe, że społeczeństwo wybiera takich prostaków.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 16 (28)

    Gnojokok, w dniu 01-09-2021 16:38:26 napisał:

    No niestety rząd PiS jak obiecał tak czyni.....zaorze samorządy i zagłodzi pozbawiając ich środków do życia.Patrz Polski Ład.W kampanii wyborczej przywracali-wykluczenia komunikacyjne i posterunki Policji w każdej Wsi.Co wyszło z tego-? było do przewidzenia-Obecnie zajęci są korupcją polityczną by utrzymać się przy władzy.Jest tragiczna sytuacja w Gminie jeżeli chodzi o finanse na bieżące potrzeby,a będzie jeszcze gorzej.Jak głosujecie-tak potem po wyborach..... żyjecie-naiwną polityką oszustów,którzy by osiągnąć polityczny cel są gotowi obiecać dosłownie wszystko.Zbliżają się wielkimi krokami wybory,bądźcie więc czujni i rozliczcie oszustów.

    odpowiedz

    • 12 (20)

    niebaćpis, w dniu 01-09-2021 16:39:48 napisał:

    Dzwonić do wicepremiera do spraw bezpieczeństwa, jest już po urlopie.

    odpowiedz

    • 12 (18)

    PC, w dniu 01-09-2021 17:11:14 napisał:

    500+ wychodzi.Niestety to samorządy muszą te pieniądze wypłacać.Skądś muszą wziąć te pieniądze,kosztem czegoś.Więc mamy efekty.Swoją drogą, od dawna jest wprowadzane wycofywanie opłacalnych kursów celem udowodnienia, że spółka PKS jest nie rentowna i ją odkupić za grosze i sprywatyzować.Np.wycofano autobusy które były ustawione w taki sposób aby człowiek mógł dojechać na 6 do pracy ,czy na 14stą, czy też na nockę i bez problemu wrócić po pracy .dzisiaj tego nie dostrzeżemy. Ci którzy mogli przesiedli się w własne auta i tak do dzisiaj śmigają.Tych których nie było stać na samochód ,zrezygnowali z pracy z dojazdem i robią za mniejsze pieniądze na miejscu.Polska to kraj patologiczny.Powinni inwestować w ludzi. Mają nas w dupie i tyle w temacie.Jestem zdania ,że jeśli ktoś ma mnie w dupie to ja do też mam gdzieś i robię wszystko by mu uprzykrzyć życie choć troszeczkę.

    odpowiedz

    • 5 (9)

    Andy , w dniu 01-09-2021 17:48:44 napisał:

    Kurę kraj z dykty!

    odpowiedz

    • 4 (6)

    Xkom, w dniu 01-09-2021 19:25:44 napisał:

    Ja tak z innej ?beczki,. Kto stał za wyborem Nakła na powiat.Wystarczyło aby "głupia" Kcynia z " głupim" Szubinem myśleli to powiat byłby gdzie indziej. Ale nie ,ważniejsza była jakaś tam idea czegoś tam. Teraz zabrali autobusy ,pociąg nie wiadomo kiedy będzie. Ot takich mamy włodarzy. A wystarczyło przekalkulować razem z pkesem rentowność puszczania dużego autobusu ,gdzie jechało ok 7-10 ludzi w porywach. Są mniejsze środki transportu na taki czas .A jak ruszył rok szkolny ,to puścić już normalny duży pojazd.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 2 (6)

    Hendrixa , w dniu 01-09-2021 21:10:03 napisał:

    Czy będą dofinansowania albo ulgi w podatku dla tych co mają już ogrzewanie na gaz

    odpowiedz

    • 1 (13)

    Metal Fan, w dniu 01-09-2021 21:21:54 napisał:

    Głosowaliście na PiS macie profity 500 + wyprawki więc pocałujcie się w 4 litery i waszą w tym głową jak będzie z dojazdem

    odpowiedz

    • 1 (9)

    Rodzic, w dniu 01-09-2021 22:50:17 napisał:

    Problem z dojazdami do szkół mają również dzieci z innych miejscowości. PKS się tym w ogóle nie martwi, żaden sołtys, żaden radny a o wyższych szczebalch to brak słów. Nie lubimy w powiecie pisowskim ludzi praujacych i dzieci uczących się. Smutne to. Parujący rodzicu, zwolnij się, idź po zasiłek i zawieź dziecko do szkoły. A MOŻE Cię PKS zatrudni. Rozumiem problem Pani.

    odpowiedz

    • 2 (2)

    jojo, w dniu 02-09-2021 06:21:05 napisał:

    PKS to juz schodzi na samo dno jeszcze troszkę to poczują muł .

    odpowiedz

    • 3 (5)

    busik, w dniu 02-09-2021 08:01:05 napisał:

    Nie bij piany. Z Kcyni do Nakła kursuje bus. Godziny dostosowane do tych, co chcą dojechać do szkoły czy zwyczajnie na zakupy. Powrót też jest

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 2 (2)

    Rodzic, w dniu 02-09-2021 08:43:04 napisał:

    Też mam dziecko uczące się w Nakle i problem z dojazdem i powrotem jest i to poważny. Autobusy które jeździły w godzinach porannych w zeszłym roku szkolnym były zapełnione w tym roku są wycofane. Dlaczego ? Bus jest tak mały że nie mieści wszystkich ucznów chcących dojechać do szkoły nie mówiąc już o pasażęrach nieuczących się. Z nadzieją czekam na decyzję o powrocie autobusów na trasę Nakło Kcynia i liczę że ktokolwiek z włodarzy się tym zajmie.

    odpowiedz

    • 5 (7)

    CNA, w dniu 02-09-2021 09:03:46 napisał:

    Nierozumie tych komentarzy ,,PIS i PIS ,,przecież wybory w regionie wygrało PO i rządzi w urzedach ta sama elita co za PO i fajnie się gnoi i wały kręci na konto PIS

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 1 (3)

    Chłop z jajami, w dniu 02-09-2021 09:50:24 napisał:

    Tak to prawda tylko się stołki zamienia jak w starostwie dziś starosta następna zmiana wicestarosta i odwrotnie wice na starosta te same osoby A ciemnogród nakielski to łyka jak świeże kluski chyba w końcu ktoś powinien się tym zająć

    odpowiedz

    • -1 (3)

    Olek, w dniu 02-09-2021 10:44:17 napisał:

    Kupię kołpaki do Vectry C

    odpowiedz

    • 1 (1)

    Robson, w dniu 08-09-2021 07:55:52 napisał:

    Przecież w naszym powiecie siedzi od lat PO plus trochę PSLu i Lewicy i Radek Zdradek w tle więc to nie Pisiorki a Wasze stare kolesiostwo tak urządza

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Winiary majonez 700 ml
6,99PLN
Kapusta biała
0,99PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Stoczek pulpety w sosie pomidorowym słoik 500g
2,49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Jak wyglądają jesienne wydatki Polaków na rozrywkę? Znamy wyniki badania

Jesienny spadek nastroju poprawiamy sobie chętnie korzystając z# miejskich rozrywek i przyjemności. Niestety, aż 44% zapytanych Polaków deklaruje, że ma zbyt mały budżet na preferowaną formę rozrywki. Średnio, jak wynika z odpowiedzi 43% respondentów badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego”, na aktywności w czasie wolnym wydajemy obecnie od 100 do 300 zł miesięcznie. Głównym kryterium wyboru atrakcji dla 43% Polaków jest cena.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia dla Terytorialsów. Przygotowania do wsparcia działań straży granicznej!

W dniach od 22 do 26 listopada br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony# Terytorialnej w Toruniu realizowało kurs przygotowujący żołnierzy WOT do wsparcia straży granicznej w realizacji zadań w ochronie granicy państwowej. W kursie udział wzięło 19 Terytorialsów z różnych Brygad Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)