Dziś mamy 28 maja 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

27 czerwca 2022

Współpraca na różnych obszarach. ZK w Potulicach przyjacielem szkoły

fot. ZS-P w Potulicach

fot. ZS-P w Potulicach

Na zaproszenie Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Dzieci Potulic w # Potulicach, Pani Moniki Schulz-Krainskiej wzięliśmy udział w uroczystych obchodach zakończenia roku szkolnego 2021/2022. Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach, mjr Piotra Kijewskiego reprezentowała ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber.

 
Współpraca

Zakład Karny w Potulicach systematycznie współpracuje z potulicką szkołą. Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy funkcjonariusze potulickiego więzienia min. prowadzili dla uczniów zajęcia z zakresu profilaktyki, podczas których wybrzmiały treści edukacyjne związane z obszarem uzależnień w cyberświecie oraz informacje o zagrożeniach jakie tam można spotkać. Zajęcia były także przestrzenią do budowania postaw patriotycznych i ukazywały historyczny obraz potulickiego więzienia. Kształtowanie szacunku do wydarzeń historycznych składa się bowiem na budowanie odpowiedzialnej postawy patriotycznej przejawiającej się w integralnym pojmowaniu siebie jako obywatela państwa polskiego. Ponadto w trakcie trwania tego roku szkolnego przeprowadzono zajęcia z wykorzystaniem psów na co dzień realizujących swoje obowiązki służbowe za więziennym murem. Podczas zajęć przewodnicy psów opowiedzieli o realizacji obowiązków przez naszych czworonogów, ich szkoleniu oraz zaprezentowali umiejętności jakimi dysponują  - a wpisało się to w rodzaj zajęć organizowanych przez nauczycieli. Podczas prowadzonych zajęć w szkole była także przestrzeń na zaprezentowanie Służby Więziennej jako uzbrojonej formacji mundurowej podległej Ministrowi Sprawiedliwości oraz omówienie podstawowych zadań jakie stoją przed funkcjonariuszami SW. Celem było wzbudzenie zainteresowania wyborem tej ścieżki zawodowej w przyszłości i rozważenie skierowania swoich dalszych życiowych wyborów w tym kierunku. Ponadto w ostatnim czasie przy współudziale potulickiej szkoły braliśmy udział w organizowanym Dniu Dziecka, podczas którego nie brakowało atrakcji dla najmłodszych.

Wyróżnienie

Podczas uroczystości związanych z zakończeniem roku szkolnego Dyrektor potulickiej szkoły przyznała status `Przyjaciela Szkoły` Zakładowi Karnemu w Potulicach, co stanowi odzwierciedlenie współpracy na różnych obszarach.

Życzenia

Z okazji zakończenia roku szkolnego składam wszystkim Uczniom serdeczne życzenia dalszych sukcesów w nauce, osiągnięcia wyznaczonych celów oraz wszelkiej pomyślności. Przy tej okazji kieruję słowa uznania dla Dyrekcji i Grona Pedagogicznego za poświęcenie i trud wkładany w pracę dydaktyczną z dziećmi i młodzieżą, przekazanie im cennej wiedzy i wpajanie w wiele młodych serc naukowej pasji. Gratuluję wszystkim Pracownikom szkoły, którzy każdego dnia przyczyniają się do optymalnego funkcjonowania placówki. Życzę Państwu podążania zawsze w kierunku, w którym widzicie szansę na samorozwój oraz rozwój młodego pokolenia - mjr Piotr Kijewski, Dyrektor Zakładu Karnego w Potulicach.

 
Serdecznie dziękujemy za otrzymane wyróżnienie!

materiał: ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

Dzień Samorządu Terytorialnego. Ustanowiony w 2000 roku

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r., obchodzimy #Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)