Dziś mamy 9 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

27 czerwca 2022

Współpraca na różnych obszarach. ZK w Potulicach przyjacielem szkoły

fot. ZS-P w Potulicach

fot. ZS-P w Potulicach

Na zaproszenie Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Dzieci Potulic w # Potulicach, Pani Moniki Schulz-Krainskiej wzięliśmy udział w uroczystych obchodach zakończenia roku szkolnego 2021/2022. Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach, mjr Piotra Kijewskiego reprezentowała ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber.

 
Współpraca

Zakład Karny w Potulicach systematycznie współpracuje z potulicką szkołą. Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy funkcjonariusze potulickiego więzienia min. prowadzili dla uczniów zajęcia z zakresu profilaktyki, podczas których wybrzmiały treści edukacyjne związane z obszarem uzależnień w cyberświecie oraz informacje o zagrożeniach jakie tam można spotkać. Zajęcia były także przestrzenią do budowania postaw patriotycznych i ukazywały historyczny obraz potulickiego więzienia. Kształtowanie szacunku do wydarzeń historycznych składa się bowiem na budowanie odpowiedzialnej postawy patriotycznej przejawiającej się w integralnym pojmowaniu siebie jako obywatela państwa polskiego. Ponadto w trakcie trwania tego roku szkolnego przeprowadzono zajęcia z wykorzystaniem psów na co dzień realizujących swoje obowiązki służbowe za więziennym murem. Podczas zajęć przewodnicy psów opowiedzieli o realizacji obowiązków przez naszych czworonogów, ich szkoleniu oraz zaprezentowali umiejętności jakimi dysponują  - a wpisało się to w rodzaj zajęć organizowanych przez nauczycieli. Podczas prowadzonych zajęć w szkole była także przestrzeń na zaprezentowanie Służby Więziennej jako uzbrojonej formacji mundurowej podległej Ministrowi Sprawiedliwości oraz omówienie podstawowych zadań jakie stoją przed funkcjonariuszami SW. Celem było wzbudzenie zainteresowania wyborem tej ścieżki zawodowej w przyszłości i rozważenie skierowania swoich dalszych życiowych wyborów w tym kierunku. Ponadto w ostatnim czasie przy współudziale potulickiej szkoły braliśmy udział w organizowanym Dniu Dziecka, podczas którego nie brakowało atrakcji dla najmłodszych.

Wyróżnienie

Podczas uroczystości związanych z zakończeniem roku szkolnego Dyrektor potulickiej szkoły przyznała status `Przyjaciela Szkoły` Zakładowi Karnemu w Potulicach, co stanowi odzwierciedlenie współpracy na różnych obszarach.

Życzenia

Z okazji zakończenia roku szkolnego składam wszystkim Uczniom serdeczne życzenia dalszych sukcesów w nauce, osiągnięcia wyznaczonych celów oraz wszelkiej pomyślności. Przy tej okazji kieruję słowa uznania dla Dyrekcji i Grona Pedagogicznego za poświęcenie i trud wkładany w pracę dydaktyczną z dziećmi i młodzieżą, przekazanie im cennej wiedzy i wpajanie w wiele młodych serc naukowej pasji. Gratuluję wszystkim Pracownikom szkoły, którzy każdego dnia przyczyniają się do optymalnego funkcjonowania placówki. Życzę Państwu podążania zawsze w kierunku, w którym widzicie szansę na samorozwój oraz rozwój młodego pokolenia - mjr Piotr Kijewski, Dyrektor Zakładu Karnego w Potulicach.

 
Serdecznie dziękujemy za otrzymane wyróżnienie!

materiał: ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)