Dziś mamy 26 listopada 2022, sobota, imieniny obchodzą:

02 października 2022

"Wsłuchaj się w głos stworzenia". Szkole koło Caritas troszczy się o naturę

fot. powierzone

fot. powierzone

„Wsłuchaj się w głos stworzenia”. Hasło to # stało się motywem przewodnim tegorocznego Czasu dla Stworzenia. To coroczne święto ekumeniczne, które trwa przez cały miesiąc wrzesień, a kończy się 4 października, Dniem świętego Franciszka z Asyżu – patrona ekologów.

Ta międzynarodowa inicjatywa łączy chrześcijan różnych wyznań na całym świecie poprzez wspólną modlitwę i praktyczne działania na rzecz ochrony stworzenia. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kard. St. Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia już od 2 lat realizują w swoim corocznym programie na spotkaniach formacyjnych „zielone katechezy” które mają na celu rozwijać postawy odpowiedzialności młodych ludzi za środowisko naturalne. W tym roku również nie zabrakło takich inicjatyw. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły po lekcjach ekologicznych z opiekunem SKC, zostali zaproszeni do wykonania pracy plastycznej zatytułowanej „Nasz świat jest darem – szanuj go!”. Dzieci przedstawiły na tych pięknych pracach wszystkie dzieła stworzone, o które mamy dbać i świat w pięknych barwach, który chciałyby zawsze oglądać.

Uczniowie klas 4 – 8, w czwartek 29 września zostali zaproszeni do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Ekologicznym. W konkursie udział wzięło 56 uczniów, którzy sprawdzali swoje umiejętności podczas ekologicznego quizu. Bezbłędnie test rozwiązało 15 uczestników, z których Pani Magdalena Bzdawka – nauczyciel, wylosowała dodatkowo, prawidłowo rozwiązane 3 testy, których właściciele otrzymają nagrody rzeczowe. Szczęśliwcami w zabawie zostali: Julia Kuliberda z klasy 5b, Jan Karolczak z klasy 5c i Wiktor Władymirow z klasy 6a.

Natomiast wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w ramach cotygodniowych zajęć formacyjnych, udali się na „Ekologiczny spacer”. Dzieci wraz z opiekunem zaopatrzone w rękawiczki i worki na odpady, podczas spaceru oczyszczały teren ze śmieci. Było to bardzo pożyteczne wyjście, które z pewnością pozostanie na długo w pamięci, bo „Śmieci mniej – Ziemi lżej”.

materiał: Opiekun SKC Katarzyna Dobosz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Tendencja proinflacyjna. Prognozy ekspertów

Listopadowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej NBP przyniosło decyzję o utrzymaniu obecnego poziomu stóp procentowych# (stopa referencyjna – 6,75%). To drugi miesiąc z rzędu, w którym podjęto decyzję o wstrzymaniu cyklu podwyżek, pomimo wciąż rosnącej inflacji, która według wyliczeń GUS wyniosła 17,9% za październik r/r. Czy to koniec polityki zwolenników wyższych stóp procentowych w RPP? Analitycy londyńskiej firmy Unibet postanowili bliżej przyjrzeć się prognozom.

(czytaj więcej)