Dziś mamy 26 listopada 2022, sobota, imieniny obchodzą:

05 października 2022

Wizyta w fabryce. Uczniowie zapoznali się z procesem produkcji

fot. powierzone

fot. powierzone

W ubiegłym tygodniu uczniowie kształcący się w # zawodzie technik pojazdów samochodowych w ZSŻŚ mieli przyjemność zwiedzić zakład jednego z wiodących na świecie producenta samochodów użytkowych w Europie.

Trasa zwiedzania fabryki objęła obszar budowy karoserii oraz obszar montażu. W trakcie blisko 2-godzinnej wycieczki, młodzież miała możliwość zobaczyć cały proces produkcyjny, który zrobotyzowany jest w ponad 80%. Każdego dnia z poznańskiej fabryki Volkswagen, z linii montażowej wyjeżdża 600 nowych pojazdów.

Szczególne zainteresowanie uczniów wzbudził poziom automatyzacji procesu produkcyjnego oraz organizacja pracy w takcie produkcyjnym na linii montażowej, z której co 102 sekundy zjeżdża jeden nowy pojazd.

materiał: Michał Swoboda ZSŻS

AUtor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Tendencja proinflacyjna. Prognozy ekspertów

Listopadowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej NBP przyniosło decyzję o utrzymaniu obecnego poziomu stóp procentowych# (stopa referencyjna – 6,75%). To drugi miesiąc z rzędu, w którym podjęto decyzję o wstrzymaniu cyklu podwyżek, pomimo wciąż rosnącej inflacji, która według wyliczeń GUS wyniosła 17,9% za październik r/r. Czy to koniec polityki zwolenników wyższych stóp procentowych w RPP? Analitycy londyńskiej firmy Unibet postanowili bliżej przyjrzeć się prognozom.

(czytaj więcej)