Dziś mamy 28 września 2022, środa, imieniny obchodzą:

30 lipca 2022

Wesoło i aktywnie w bibliotece. Wakacyjne spotkania dobiegły końca

fot. pow.

fot. pow.

Dobiegł końca wakacyjny cykl spotkań w Filii Bibliotecznej w Trzeciewnicy#. Podczas zajęć, które odbywały się codziennie przez dwa tygodnie jak zwykle było gwarno i wesoło.

Dla uczestników przygotowano wiele zabaw, które pozwoliły na aktywne i miłe spędzenie czasu w bibliotece. Korzystając z pięknej pogody część zajęć odbyła się na świeżym powietrzu. Wyścigi, tory przeszkód, rzuty do celu i siatkówka to punkty obowiązkowe naszych spotkań. Nie mogło również zabraknąć zabaw takich jak „Kradzież wagonu”, „ Hula hop na wędrówce”, „Double XXL”, „Kareta”, „Taniec z balonem” czy „Gorące krzesła”. Wielką popularnością cieszył się także bilard – rozegrano nie jeden turniej.

Uczestnicy mogli również rozwijać swoje talenty plastyczne tworząc chociażby magnesy ze sklejki, zwierzęta z tektury czy pracując z masą solną. Dużo frajdy sprawiło nam malowanie na folii oraz samodzielne wykonanie gniotków antystresowych. Ogromną kreatywnością dzieci wykazały się robiąc sznurkowe obrazy i przygotowując ubrania z krepiny, które następnie zaprezentowano podczas pokazu mody.

Do ulubionych zabaw dzieci należał także „Biblioteczny detektyw”, „Kot ministra…”, „Fasolowy przekładaniec” a także kalambury i memory.

Zabawy literackie „Słowo na literę” oraz „Samogłoski i sylaby” pobudzały nas do aktywnego myślenia a „Łamańce językowe” każdemu dały się we znaki :-)

Niewątpliwie najwięcej frajdy było podczas zajęć kulinarnych. Upieczone samodzielnie babeczki i tosty smakowały wyśmienicie. Nie mogło zabraknąć również słodkiego stołowego węża.

Życzymy wszystkim udanych wakacji i do zobaczenia w bibliotece.

Materiał: Kamila Matylis / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)