Dziś mamy 30 listopada 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

20 października 2021

Warsztaty kreatywności. Ćwiczenia rozwijały kompetencje społeczne

fot. pow.

fot. pow.

Uczniowie klasy 3ap Liceum Ogólnokształcącego# w ZS im. S. Staszica mieli okazję uczestniczyć w warsztatach kreatywności. Warsztaty zostały przeprowadzone przez panią Paulinę Jankowską – psychologa i psychoterapeutę psychodynamicznego. Pani Paulina przybyła do Staszica z Poznania, gdzie pracuje w Pracowni Rozwoju Osobistego KRESKA.

Podczas warsztatów uczniowie wykonywali wiele ćwiczeń rozwijających kreatywność. Budowanie najwyższej wieży w nitek makaronu, fantazjowanie na podstawie rysunku kolegi/koleżanki, czy też tworzenie różnych opowieści skupionych wokół emocji lub przerysowanej, słodkiej tematyki to tylko niektóre z nich. Ćwiczenia rozwijały również kompetencje społeczne, gdyż efekty pracy niejednokrotnie ściśle związane były z umiejętnością współpracy w grupie. Warsztaty okazały się okazją do doskonałej zabawy, poznania siebie i odkrycia nowych możliwości. Kreatywna postawa uczniów pozytywnie zaskoczyła panią psycholog oraz samych uczestników warsztatów.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Kreatywność przede wszystkim!”, który realizowany był dzięki grantowi pozyskanemu ze Starostwa Nakielskiego.
Warsztaty były jednym z punktów programu realizowanego w ramach zajęć pozalekcyjnych. Efektem pracy uczniów podczas zajęć będą trzy książeczki napisane w języku angielskim. Pierwsza – ‘Little Red Wolfy Hood’ ukazała się w maju. Kolejna – ‘Tarzaness’ znajduje się właśnie w druku i wkrótce trafi do nauczycieli języka angielskiego w szkołach podstawowych.
Koordynatorem projektu jest pani Joanna Betscher.

Materiał: Joanna Betscher

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)