Dziś mamy 8 grudnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

07 lipca 2022

Walka z ASF. Wykonano barierę zapachową

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Jedną z metod walki z Afrykańskim Pomorem Świń (ASF), który # jest m.in.przenoszony przez dziki, stanowi tworzenie tzw. barier zapachowych. Wykonuje się je poprzez opryski.


W ostatnim czasie, w dwóch rejonach naszego powiatu wykonano dwa takie opryski, które mają odstraszać dziki.

Pierwszy oprysk na długości 35 kilometrów wykonano 30 czerwca na trasie: obszar leśny Runowo (miejscowości Rajgród, Jeziorki Zabartowskie), Izabela, Dębionek Formoza, Leśnictwo Glinki, Liszkówko, Machowo, Bnin, Jadwiżyn, łąki nadnoteckie, Noteć.

Oprysk drugi został wykonany 1 lipca na odcinku 46 kilometrów, na trasie: łąki nadnoteckie, Noteć, Mieczkowo, Smogulecka Wieś, Dobieszewo, Dobieszewko. Panigródzek, Głogowiniec, Palmierowo, Włodzimierzewo, Dziewierzewo, Żarczyn, las Nadborowo.

Decyzję o wykonaniu oprysku wydał Powiatowy lekarz weterynarii.

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Wypasacz świń, w dniu 07-07-2022 14:01:56 napisał:

  Dobór tematów na tym portalu mistrzowski.Nie wiem czy jest drugi taki w Polsce ;-) Rozwala mnie na łopatki każdego dnia.Dzisiejszy o ASF himalaje wsi ;-)

  odpowiedz

  • 4 (4)

  nonanon, w dniu 07-07-2022 19:20:20 napisał:

  Jak w mediach jest akcja ASF w śród dzików to potem profilaktycznie likwiduje się wszystkie stada świń u rolników.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  kierownik klimatu na pow. nakielski, w dniu 07-07-2022 22:31:38 napisał:

  Trzeba pozakładać maski na ryje dzików to się nie będą zarażać. Można powołać urzędy do kontroli dzików wszystkich płci - czy tych masek nie ściągają. Mam kwalifikacje na kierownika i certyfikat, że trzymam tajemnicę państwową.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)