Dziś mamy 4 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

05 lipca 2023

W jakich wnętrzach sprawdzą się sofy na nóżkach? Sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie!

fot. powierzone

fot. powierzone

Sofy często pełnią rolę focal pointu całego wystroju: decydują o# kierunku aranżacji i funkcjonalności wnętrza. Ciekawą propozycją w segmencie sof do salonu są modele z nóżkami. Prezentują się niezwykle elegancko i lekko. Ciebie również urzekły sofy na nóżkach? Przeczytaj, czy sprawdzą się one w Twoich wnętrzach!

Sofy na nóżkach – idealny wybór do loftu

Sofy na nóżkach mogą wprowadzać do wnętrz specyficzny, surowy klimat. Stanowią więc wymarzoną propozycję do industrialnego salonu lub nieco przytulniejszej aranżacji loftowej. Lofty uwielbiają proste, funkcjonalne i solidne konstrukcje meblowe. Dlatego trudno wyobrazić sobie bardziej loftowy mebel do salonu od obszernej sofy:

 • o prostej, wręcz ascetycznej formie, 
 • z miękkim obiciem w kolorze szarym, czarnym, rudym lub brązowym,
 • na wysokich, smukłych nóżkach z ciemnego drewna.

Taka sofa zjawiskowo zaprezentuje się na tle ściany pokrytej betonem architektonicznym albo białą lub czerwoną cegłą. Warto zapewnić jej towarzystwo w postaci drewnianych mebli i typowo industrialnego oświetlenia.

Sofy na nóżkach w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach

Sofy na nóżkach doskonale pasują do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz, w których wysoce pożądane są prosto i funkcjonalnie, a przy tym kreatywnie zaprojektowane rozwiązania. Poszukując wymarzonej sofy do salonu w stylu modern lub minimal, rozglądaj się za modelami:

 • o geometrycznych kształtach, 
 • z gładką lub subtelnie zdobioną tapicerką,
 • w ciekawym odcieniu, np. kontrastowym w stosunku do dominującej kolorystyki,
 • z dobrze wyeksponowanymi nóżkami. 

Do wyboru masz zarówno rozkładane sofy, jak i modele bez funkcji spania. Nowoczesne i minimalistyczne sofy w ponad 300 wariantach oferują Salony Agata. Z pewnością uda Ci się znaleźć wśród nich idealny wypoczynek do swoich wnętrz. 

Sofy na nóżkach – design w stylu glamour

Urządzasz salon w stylu glamour? Odpowiednio dobrana sofa pomoże Ci w nim stworzyć emanujące luksusem i szykiem centrum wypoczynku. Postaw na wyrafinowany model:

 • z miękkim, welurowym obiciem,
 • w wyrazistym kolorze, 
 • z dekoracyjnymi nóżkami,
 • z eleganckim pikowaniem. 

Możesz dodatkowo zaaranżować swoją sofę, wzbogacając ją o ozdobne poduszki i mięsistą narzutę. 

Sofy na nóżkach we wnętrzach scandi

Sofy na nóżkach świetnie pasują także do salonów urządzanych w stylu skandynawskim. Wnętrza scandi charakteryzują się jasną kolorystyką, dużą ilością naturalnych materiałów i prostymi, funkcjonalnymi meblami. Wstaw do nich sofę:

 • na jasnych, drewnianych nóżkach,
 • z naturalnym, pastelowym obiciem. 

W ten sposób stworzysz przyjazne, przytulne i harmonijne wnętrze.

Sofy na nóżkach – wybór w klimacie retro i vintage

Jeśli należysz do miłośników stylu retro i vintage, doskonałym wyborem dla Ciebie będzie prosta, klasyczna wersalka:

 • na drewnianych nóżkach, 
 • tapicerowana tkaniną w ciemnobeżowym odcieniu,
 • z nowoczesnym mechanizmem rozkładania. 

Mebel taki nawiązuje swoją formą do wzornictwa z czasów PRL. Nada Twoim wnętrzom wyrazistego retro charakteru i niepowtarzalnego uroku. Dodatkowo zapewni wygodne miejsce do spania. 

Sofy na nóżkach a metraż pomieszczenia

Do wyboru sofy na nóżkach skłania nie tylko obrany styl aranżacyjny, ale również metraż pomieszczenia. Nóżki dodają lekkości nawet dużej i masywnej sofie rozkładanej. W efekcie całe pomieszczenie wydaje się bardziej przestrzenne i wyższe. 
Podsumowując, sofy na nóżkach projektowane są w rozmaitych stylach, więc mogą zagościć w różnorodnie urządzonych wnętrzach. Jeśli zależy Ci na optycznej poprawie proporcji pomieszczenia i dodaniu aranżacji szyku, spójna stylistycznie sofa z nóżkami z pewnością Ci w tym pomoże. 

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

 

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)