Dziś mamy 11 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

21 września 2023

Udana wycieczka do Torunia i Chełmna. Pogoda dopisała

fot. NOK

fot. NOK

W środę, 20 września sekcja turystyczna działająca przy #Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Nakle nad Notecią wybrała się na wycieczkę do Torunia i Chełmna.

Od samego początku uczestnikom wycieczki towarzyszyła piękna pogoda. Trasa zwiedzania Torunia prowadziła od Jordanek, następnie przez Ratusz Staromiejski, Teatr, Muzeum Kopernika, stare miasto i na koniec pod krzywą wieżę, spod której wszyscy udali się do autokaru żeby przejechać do Chełmna, gdzie czekał smaczny obiad.  Do Chełmna nasza sekcja pojechać chciała już dawno, bo z różnych stron docierały informacje o wspaniałym średniowiecznym mieście, w którym panuje klimat miłości. Jak się okazało warto było choć przez parę godzin zatrzymać się w tym wyjątkowym miejscu.

Dziękujemy wszystkim za udział w wycieczce i do zobaczenia 3 października o godz. 16:00 podczas inauguracji nowego roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w sali widowiskowo-kinowej Nakielskiego Ośrodka Kultury.

Materiał: Michał Dubkowski / Nakielski Ośrodek Kultury

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Sprawdzono zabawki dźwiękowe. Czy wszystkie są bezpieczne?

Sprawdziliśmy bezpieczeństwo 50 zabawek dźwiękowych oraz #41 interaktywnych dla dzieci do lat 3 – m.in. poziom wydawanego dźwięku, małe części, właściwości mechaniczne i fizyczne, oznakowanie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola produktów oferowanych luzem. Nieprawidowości w 83 sklepach

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych #(IJHARS) przedstawia wyniki przeprowadzonej w II kwartale 2023 r. planowej kontroli w zakresie jakości handlowej oferowanych luzem: mięs, przetworów mięsnych (kiełbas i wędzonek) oraz serów żółtych.

(czytaj więcej)
0

Programowanie to świetna zabawa. Jak rozpocząć naukę kodowania?

Szukasz mądrej rozrywki na długie jesienne wieczory dla siebie i swoich dzieci? Zacznijcie #programować! Niezależnie od tego, ile macie lat, na naukę kodowania nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno. Podpowiadamy, jak zacząć.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)