Dziś mamy 2 grudnia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

10 września 2022

Uczniowie spotkali się z mundurowymi. Przypomnieli zasady bezpieczeństwa

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Nakielscy policjanci odwiedzili wczoraj uczniów Szkoły Podstawowej w Występie# i przeprowadzili zajęcia profilaktyczne. Policyjnych prelekcji wysłuchały dzieci z klas I-VIII.

Już od pierwszych dni września policjanci powiatu nakielskiego prowadzą w szkołach zajęcia profilaktyczne dla uczniów. Spotkania mają na celu przede wszystkim przypomnieć młodszym dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z dróg, a starszym uzmysłowić, że nieletni ponosi odpowiedzialność za łamanie prawa.

Wczoraj (8.09.22) zajęcia przeprowadzono w Szkole Podstawowej w Występie. Z uczniami spotkali się dzielnicowi mł. asp. Ewa Kołodziej – Rotkiewicz i mł. asp. Zbigniew Wilczek, policyjna profilaktyk, asp. Zofia Wrzeszcz oraz przewodnik psa, asp. szt. Łukasz Król. Tematyka zajęć dostosowana była do wieku uczniów.

Młodsi, z klas I - III, rozmawiali z dzielnicowymi na temat tego, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Mundurowi przypominali, którą stroną drogi powinien przemieszczać się pieszy, w jakich miejscach należy przechodzić przez jezdnię oraz jak się na niej zachowywać. Przestrzegali, że droga to nie miejsce do zabaw i to pojazdy mają na niej pierwszeństwo przed pieszymi. Mowa była też o elementach odblaskowych i roli, jaką spełniają te świecące elementy.

Uczniowie mieli okazję poznać także asp. szt. Łukasza Króla, który do szkoły przyjechał razem ze swoim czworonożnym podopiecznym. Funkcjonariusz opowiadał o swojej pracy, a korzystając z okazji przypomniał dzieciom, jak należy zachować się w przypadku ataku niebezpiecznego zwierzęcia.

Młodzież z klas IV – VIII rozmawiała z asp. Zofią Wrzeszcz, która przypomniała im o odpowiedzialności prawnej, jaką młodzi ludzie ponoszą za łamanie prawa i demoralizację. Mowa była też o cyberprzemocy i niewłaściwym korzystaniu z sieci internetowej oraz o przepisach ruchu drogowego, w szczególności tych, dotyczących rowerzystów i osób przemieszczających się na elektrycznych hulajnogach.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)