Dziś mamy 30 listopada 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

26 października 2021

Uciekły z placówki wychowawczej. Na trop uciekinierek wpadli mundurowi

fot. policja.gov.pl

fot. policja.gov.pl

Niespełna 30 minut zajęło mundurowym z# posterunku w Sadkach zatrzymanie nastolatek, które uciekły z pobliskiej placówki wychowawczej. Uciekinierki zostały przekazane pod opiekę wychowawcy.

O tym, że z placówki wychowawczej w gminie Sadki uciekły dwie 15-latki dyżurny nakielskiej komendy został powiadomiony wczoraj (25.10.21) około 18.00. Personalia nieletnich zarejestrowano w policyjnej bazie, a w rejon skąd się oddaliły skierowano patrole.

Na trop uciekinierek wpadli już po niespełna 30 minutach mundurowi z sadkowskiego posterunku. Nastolatki, odpowiadające rysopisowi przekazanemu przez pracownika placówki, zostały przez funkcjonariuszy zatrzymane w rejonie miejscowej szkoły i szybko wróciły tam, gdzie decyzją sądu winny przebywać.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 8 (20)

  emer.belfer, w dniu 26-10-2021 14:31:39 napisał:

  Co się dzieje w tej placówce w Sadkach-? To na przestrzeni kilku miesięcy tego roku już 10 ucieczka podopiecznych. Nadzór pedagogiczny tej placówki tam jakikolwiek istnieje-? Policję ta sytuacja winna niepokoić taka sytuacja i w oparciu o otrzymując z tej konkretnej placówki zgłoszenia,powinna wystąpić z wnioskiem do Kurator Oświaty o wnikliwą kontrolę.Można domniemywać,że Ośrodek jest źle zarządzany a kadra opiekuńczo-wychowawcza nie panuje nad swoimi obowiązkami.

  odpowiedz

  • 6 (10)

  mow samostrzel, w dniu 26-10-2021 20:12:40 napisał:

  Oni panują nad tym żeby brać dyżur za dyżurem i znosić obiadki do domu

  odpowiedz

  • 5 (7)

  Sadki, w dniu 26-10-2021 20:41:37 napisał:

  Powiat Nakielski jest organem prowadzącym dla MOW w Samostrzelu, a tam, w Starostwie nieudolnie nadzorem nad oświatą zajmuje się wicestarosta Tomasz Miłowski

  odpowiedz

  • -2 (8)

  czytelnik, w dniu 26-10-2021 21:15:53 napisał:

  Tam trafiają kompletne degeneratki, nie ma na nie wpływu żadna kara, kar cielesnych się dzisiaj nie stosuje. Potem będą matkami a ich dzieci też będą trafiać do MOW/Taka jest rzeczywistość. Nauczyciele MOW nie mogą nawet krzywo spojrzeć na swoje wychowanki. Do pracy też nie można tej młodzieży zmusić. Soory-taki mamy system.

  odpowiedz

  • -2 (12)

  dawny nauczyciel , w dniu 26-10-2021 22:34:04 napisał:

  Czytelnik to kompetentna osoba która wie sporo na ten temat. Do MOW-u nie trafia się za to, że wytknąłeś język komuś, tylko za demoralizację nieletnich (wagarowanie, drobne przestępstwa itp.) MOWy są mylone często z placówkami opiekuńczymi (dawne domy dziecka) gdzie trafiają dzieci osób pozbawionych władzy rodzicielskiej. Taka placówka mieści się w Szubinie, zresztą często jest mylona z zakładem poprawczym! W MOW-ach nie ma krat w oknach, nie ma strażników są tylko wychowawcy zwykle 1 lub 2 na dyżurze w zależności jak duża grupa. To nie jest łatwa praca. Młodym dzisiaj wszystko wolno. nawet podnieść głosu nie wolno bo się przypadkiem zestresuje itd. a to są dzieci chowane przez ulicę, często patologiczne rodziny z pokolenia na pokolenie. Proponuję jednemu lub drugiemu zatrudnić się w takim MOW to wtedy możemy porozmawiać. Taka praca wychowawcy to kawał ciężkiej roboty i nie zasługują oni na jakieś głupie komentarze jak wyżej jednego głupiego z drugim.

  odpowiedz

  • -6 (6)

  Obywatelka, w dniu 27-10-2021 08:46:03 napisał:

  Tak, tak ludziom łatwo jest opluwać i zaglądać innym "na biurko". Każdy kto ma dzieci wie jak ciężka praca to wychowywanie. A tu przebywają zupełnie obce, pokaleczone przez życie, przez patologiczne rodziny dzieci. Takie mamy czasy, że nie można krzyknąć, zwrócić uwagi nie daj Boże wstrząsnąć... Bezstresowe wychowanie. Dzieci są wulgarne, roszczeniowe i dobrze znają swoje prawa... Jeśli komuś tak bardzo leży na żołądku zarządzanie placówką zawsze może wystartować w konkursie na dyrektora i pokazać jak to się robi. Powodzenia życzę... To mogą robić jedynie osoby z ogromną pasją, sercem do dzieci i dużą ilością czasu, bo tu się jest w pracy 24h (oraz odpornością na stres)...

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Bożena, w dniu 27-10-2021 12:37:54 napisał:

  Dobrze napisała Obywatelka, pensum wychowawcy w MOW wynosi tygodniowo 24 h. Za pracę w MOW jest wysoki dodatek do wynagrodzenia zasadniczego. Jeśli ktoś się podejmuje pracy w MOW powinien wiedzieć z czym się mierzy, a jeśli nie pasuje można zmienić zawód. Faktem jest, że ten MOW jest niewydolny wychowawczo skoro taka komasacja ucieczek z Ośrodka. Faktem jest, że organ prowadzący patrzy na to przez palce

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Jajka konsumpcyjne 10 szt.
4,44PLN
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)