Dziś mamy 25 maja 2022, środa, imieniny obchodzą:

20 stycznia 2022

To już tradycja szkoły. Studniówkowy bal w Samostrzelu

fot. pow.

fot. pow.

Studniówkowe bale na stałe wpisały się w życie szkół średnich.# To tradycja, która jest kultywowana również w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Samostrzelu od początku jego istnienia. Tegoroczny bal, mimo pandemii koronawirusa i obowiązujących obostrzeń, odbył się zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami i jak zawsze w murach szkoły.

15. stycznia 2022r. o godz. 19.00 uczniowie klasy IV technikum rolniczego i klasy IV technikum weterynarii wraz z zaproszonymi gośćmi spotkali się w odświętnie udekorowanej szkolnej auli, by wspólnie zacząć symboliczne odliczanie czasu do matury. Wieczór rozpoczął się od poloneza. Potem Wiktoria Wachowska i Waldemar Kukurowski, w imieniu koleżanek i kolegów, powitali wszystkich obecnych. Były również podziękowania i kwiaty dla dyrekcji szkoły, nauczycieli i rodziców za wsparcie, zrozumienie i nieustanne motywowanie do coraz efektywniejszych działań.

Pani dyrektor, Małgorzata Ciechanowska, zanim dokonała uroczystego otwarcia balu, skierowała ciepłe słowa do uczniów, życząc Im udanej zabawy i pomyślności podczas zbliżających się egzaminów maturalnych. Następnie były tańce, które tylko na chwilę przerwały panie wychowawczynie, Magdalena Wyczańska – Jabłkowska i Bernadeta Sobierajska, by wręczyć swoim uczniom czterolistne koniczynki na szczęście.

Radosny nastrój studniówki nie został niczym zakłócony, a uczniowie wyśmienicie się bawili do samego jej końca.

Materiał: Bernadeta Sobierajska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 15 19

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)