Dziś mamy 3 lipca 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

16 maja 2022

Tenisiści zainaugurowali nowy sezon. Turniej przebiegał w dobrej atmosferze

fot. Paweł Wąsowicz / Andrzej Armknecht

fot. Paweł Wąsowicz / Andrzej Armknecht

Miłośnicy Tenisa Ziemnego uroczyście rozpoczęli# tegoroczny sezon na kortach Nakielskiego Towarzystwa Tenisowego "Sokół". Z tej okazji w sobotę 14 maja zorganizowano Otwarty Turniej, w którym wystartowały w osobnej klasyfikacji pary deblowe żeńskie oraz pary deblowe męskie. W rywalizacji tenisistek najlepsza okazała się para w składzie Mariola Knioła/Justyna Mrotek, a srebro wywalczyły Iwona Armknecht/Aldona Benenowska. Złota para męska to Andrzej Armknecht/Paweł Wąsowicz, którzy pokonali w finałowym pojedynku duet w składzie Jacek Ratajczak/Jacek Szamlewski.

Zgodnie z przyjętą formułą, w celu wprowadzenia do rozgrywek elementu integrującego, pary turniejowe tworzono w drodze losowania w związku z czym zawodnicy zgłaszali akces do zawodów w trybie indywidualnym, a następnie w napięciu ściskali kciuki za pomyślność w losowaniu, które miało wyłonić im jak najlepszego partnera.

Turniej przebiegał w bardzo dobrej atmosferze, przy wszechobecnej zasadzie fair-play oraz zaskakująco przychylnej tenisowej aurze. Należy podkreślić, że tegoroczna wiosna pozwoliła tenisistom wejść na korty aż o ponad miesiąc wcześniej niż zwykle, co zwiastuje długi, ciekawy i bogaty w sportowe przedsięwzięcia sezon.

Podczas dekoracji finalistek i finalistów prezes „Sokoła” Jacek Janikowski (także uczestnik turnieju) pogratulował wszystkim bardzo dobrej formy i zaciętej sportowej rywalizacji zapraszając jednocześnie wszystkich pasjonatów Tenisa Ziemnego do udziału w kolejnych zawodach, a także do systematycznego korzystania z obiektów dla zdrowia, utrzymywania kondycji i dobrej zabawy, bo przecież w amatorskim sporcie przede wszystkim chodzi właśnie o to.

Zwycięskim parom jeszcze raz gratulujemy, a wszystkim życzymy sukcesów w kolejnych zmaganiach na tenisowych kortach.

Materiał: Paweł Wąsowicz - Nakielskie Towarzystwo Tenisowe Sokół 

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  alan, w dniu 16-05-2022 10:34:14 napisał:

  Aldonka B. brawo

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Arek, w dniu 16-05-2022 11:04:30 napisał:

  Zdjęcia robione pralką?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Nina, w dniu 16-05-2022 20:39:10 napisał:

  Aldonka wymiatacz!!!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
0

Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)