Dziś mamy 31 stycznia 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

25 listopada 2022

Tematem książka Agnieszki Olejnik. Powieść, która skłania do refleksji

fot. powierzone

fot. powierzone

W listopadowe popołudnie, na kolejnym spotkaniu DKK w Paterku, omawiano książkę Agnieszki Olejnik pt. #„A potem przyszła wiosna”. Mimo lekko brzmiącego tytułu jest to powieść, która skłania do refleksji.

Co tak naprawdę jest ważne w życiu? Czy pogoń za sukcesem może sprawić, że dotychczasowe wartości i priorytety zostają zagubione w pędzie po sławę? I czy miłość, którą zdobywa się manipulacją i udawanymi uczuciami, to prawdziwa miłość, która przetrwa wszystko?

Główna bohaterka książki – celebrytka i aktorka Pola Gajda przechodzi załamanie nerwowe. Po zdradzie ukochanego, zrozpaczona i przytłoczona traumami z przeszłości postanawia odebrać sobie życie. Los jednak sprawia, że jej próby samobójcze zostają udaremnione. I jak na ironię tego losu, udaremnia to człowiek, który do tej pory był jej prześladowcą. Tropił każdy jej ruch, by błyskiem flesza udokumentować życie celebrytki aby tabloidy miały o czym pisać.

Zabiera ją do swojego rodzinnego domu i pozostawia pod opieką ojca. Pola zamyka się w sobie i próbuje ponownie targnąć się na swoje życie. Kolejny raz paparazzi ją ratuje. Czy Pola podniesie się z tego wszystkiego i czy rzeczywiście czas leczy rany? Autorka książki daje na te pytania odpowiedź na stronicach swojej powieści. Wszystkim, którzy chcą się dowiedzieć co głównej bohaterce dało nadzieję na odzyskanie radości życia, zachęcamy do przeczytania książki Agnieszki Olejnik pt. „A potem przyszła wiosna”.

Kolejne spotkanie DKK w Paterku odbędzie się 15 grudnia.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Materiał: Katarzyna Hass / PiMBP w Nakle nad Notecią– Filia w Paterku

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)