Dziś mamy 21 maja 2022, sobota, imieniny obchodzą:

23 stycznia 2022

Tarcze antykryzysowe. Trwa rozliczanie części dofinansowań dla przedsiębiorców

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Po wprowadzeniu obostrzeń w ramach walki z pandemią nasz rząd opracował# tarcze antykryzysowe. Obecnie trwa rozliczanie części dofinansowań dla przedsiębiorców, a część z nich może się ubiegać o kolejną pomoc.

Od momentu wprowadzenia ograniczeń związanych z przeciwdziałaniem pandemii koronawirusa w naszym kraju wielu przedsiębiorców musiało praktycznie zrezygnować z prowadzenia swojej działalności. W ciągu dwóch lat, od kiedy trwa pandemia, kilkukrotnie wprowadzano lockdown, a to wiązało się z zamykaniem lokali gastronomicznych, gabinetów kosmetycznych czy miejsc rozrywki. Aby pomóc przedsiębiorcom, rząd opracował tzw. tarcze antykryzysowe. Polegały one np. na wypłacaniu dotacji właścicielom firm, tak by mogły zostać zachowane miejsca pracy. Przedsiębiorcy mogli korzystać z różnego rodzaju pożyczek. Wypłacanie dotacji zostało zakończone, a obecnie trwa ich umarzanie. – Warunkiem umorzenia było prowadzenie działalności przez 3 miesiące. Mamy w systemie zweryfikowane to, czy przedsiębiorcy prowadzili swoją działalność. Jeżeli tak było, dotacje były umarzane. W przypadku, kiedy warunek trzech miesięcy prowadzenia działalności nie został spełniony, pieniądze należy zwrócić. W naszym powiecie jest to jednak niewielki odsetek. Większość przedsiębiorców wywiązała się z tego warunku – przekazała zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Nakle Agnieszka Jassel.

Obecnie rząd udziela pomocy tym branżom, których działalność została niedawno ograniczona. Chodzi głównie o miejsca rozrywki, takie jak kluby taneczne. – To jednorazowa dotacja w wysokości 5 tys. zł dla pracodawców prowadzących działalność gospodarczą o określonych kodach PKD – wyjaśniła Jassel. Kody te dotyczą: przygotowania i podawania napojów, działalności pokojów zagadek, domów strachów, miejsc do tańczenia i innych form rozrywki organizowanych w pomieszczeniach lub zamkniętej przestrzeni oraz dla pozostałych podmiotów prowadzących działalność rozrywkową i rekreacyjną. – Aby otrzymać 5 tys. zł dotacji, przedsiębiorcy musieli prowadzić działalność na koniec marca 2021 roku. Poza tym muszą wykazać spadek przychodów z tej działalności w grudniu 2021 roku, w wysokości 40% niższego przychodu niż w analogicznym okresie roku poprzedzającego lub we wrześniu 2020 roku. Działalność nie mogła być zawieszona na dzień 31 marca 2021 i w dniu składania wniosku – poinformowała zastępca dyrektora PUP w Nakle. Przedsiębiorcy mogą składać wnioski o dotację od 1 stycznia do 15 kwietnia 2022 roku.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (6)

  Proste, w dniu 23-01-2022 21:07:21 napisał:

  Wy się tam kur... u góry rozliczcie złodzieje, ile Wy zajeb... Kasy to Po, PSL, SLD i wszyscy poprzednicy nie zajeb.. razem.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Miki, w dniu 24-01-2022 11:13:44 napisał:

  Pomocy! Tarcza mnie przygniotła!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Budowa hal
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Olej zwyczajny 0,9l
6,99PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Coraz mniej miodu z polskich pasiek. Co, jeżeli pszczoły wyginą?

Populacja pszczół na świecie maleje, a miodu w rodzimych pasiekach #powstaje coraz mniej. W 2020 roku na jednego Polaka przypadł już mniej niż kilogram tego złocistego produktu. Podczas obchodzonego 20 maja Światowego Dnia Pszczół warto w szczególny sposób spojrzeć na pracę tych pożytecznych owadów. Ma ona olbrzymi, pozytywny wpływ na przyrodę. Niestety jednak destrukcyjna działalność człowieka jest wielkim zagrożeniem dla zapylaczy.

(czytaj więcej)
0

Doręczanie listów poleconych bezpośrednio do rąk adresatów

Od 16 maja 2022 r., wychodząc# naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Poczta Polska przywraca standardowy sposób doręczania wszystkich przesyłek listowych rejestrowanych bezpośrednio do adresata. Doręczanie zostało ograniczone podczas epidemii, kiedy przesyłki polecone niewymagające potwierdzenia odbioru były doręczane wyłącznie do skrzynek oddawczych, z uwagi na bezpieczeństwo Klientów i pracowników.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)