Dziś mamy 19 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

26 stycznia 2022

Szybkie obrady w trybie zdalnym. Radni rozpatrzyli dwie skargi

fot. archiwum

fot. archiwum

W środę, 26 stycznia w trybie zdalnym obradowali# radni powiatowi. W czasie sesji podjęto kilka uchwał, w tym rozpatrzono dwie skargi.

Radni powiatowi dokonali m.in. zmian w tegorocznym budżecie oraz wieloletniej prognozie finansowej. Poza tym, przyjęto sprawozdanie z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego za 2021 rok. Do porządku obrad dodano dwie uchwały związane ze złożonymi do biura rady skargami. Pierwsza dotyczyła skargi na działalność dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Nakle. Radni z komisji skarg uznali, że rada powiatu nie jest właściwym organem do jej rozpatrywania i przekazała ją wojewodzie kujawsko-pomorskiemu oraz staroście nakielskiemu. Z kolei druga skarga została wniesiona na działalność dyrektora Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej i dotyczyła łamania przepisów ustawy o związkach zawodowych. Radni prawie jednogłośnie uznali ją za bezzasadną, tylko radny Jarosław Schulz wstrzymał się od głosu.

W wolnych głosach i wnioskach poruszono kwestię konieczności nabycia przez powiat gruntu pod obiekt sportowy przy I LO w Nakle czy problemów z wyjazdem z garaży na ulicy Potulickiej w Nakle.

Oceń artykuł: 8 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (12) Zgłoś naruszenie zasad

  • 17 (17)

  Nakło , w dniu 26-01-2022 13:35:30 napisał:

  Radni Starosta Żałośni ludzie

  odpowiedz

  • 5 (11)

  Marek- Kcynia , w dniu 26-01-2022 15:47:29 napisał:

  Chciałbym zostać radnym powiatowym w gminie Kcynia. Czy ktoś buduje jakiś komitet ? Do kogo mogę się zgłosić?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -3 (9)

  Sołtys , w dniu 26-01-2022 18:58:59 napisał:

  Zgłoś się do pana Błońskiego w Nakle. Polecam.

  odpowiedz

  • 8 (12)

  wstyd, w dniu 26-01-2022 19:23:32 napisał:

  Tak dokładnie, każdy by chciał dostać zajebistą dietę.Niewiele trzeba wystarczy podnosić łapę. A jak jeszcze należy się do PIS-u i ma się od nich stanowisko to lepiej nie trzeba. Wybierajmy mądrze!

  odpowiedz

  • 10 (20)

  Sołtys , w dniu 26-01-2022 19:25:28 napisał:

  Masz rację. Wstyd. Obecna rada powiatu to żenujące przedstawienie.

  odpowiedz

  • 11 (15)

  Monia, w dniu 26-01-2022 20:39:02 napisał:

  Jutro będzie cyrk tzn rada miejska

  odpowiedz

  • 4 (10)

  RZ, w dniu 27-01-2022 08:40:58 napisał:

  W rodzinach zastępczych wrze, a radni powiatowi milczą

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  Mama, w dniu 27-01-2022 15:13:53 napisał:

  Zdalne zaniesmy im faktury za prąd jak dzieci mają być w domu

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Sołtys , w dniu 27-01-2022 16:37:59 napisał:

  Była ta sesja w gminie? Był cyrk? Czy jak zawsze wszystkie racji w górę?

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Xxx, w dniu 28-01-2022 09:39:13 napisał:

  Chciałbym tym niedouczonym piszącym uzmysłowić, że w starostwie nie żádzi PiS tylko lewica i to niech do Was dotrze

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
99PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Doręczanie listów poleconych bezpośrednio do rąk adresatów

Od 16 maja 2022 r., wychodząc# naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Poczta Polska przywraca standardowy sposób doręczania wszystkich przesyłek listowych rejestrowanych bezpośrednio do adresata. Doręczanie zostało ograniczone podczas epidemii, kiedy przesyłki polecone niewymagające potwierdzenia odbioru były doręczane wyłącznie do skrzynek oddawczych, z uwagi na bezpieczeństwo Klientów i pracowników.

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)