Dziś mamy 30 listopada 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

07 października 2021

Święto Jabłka w „Donaldzie”. Dla dzieci przygotowano wiele zabaw

fot. pow.

fot. pow.

28 września ustanowiony został Światowym Dniem Jabłka.

Z tej okazji Pszczółki z Przedszkola Niepublicznego "Donald" uczestniczyły w uroczystych obchodach tego magicznego święta. Rankiem przedszkolaki przygotowały i upiekły ciastka francuskie z jabłkami, aby po południu te słodkie przysmaki mogły zagościć na rodzinnym pikniku. Przedszkolaki wspólnie z rodzicami uczestniczyły w zabawach na świeżym powietrzu. Podczas wspólnego powitania zatańczono do piosenki "Małe czerwone jabłuszko". Pszczółki przy współudziale rodziców brały udział w konkurencjach sportowych, takich jak: "Bieg z jabłkiem na chustce", "Jabłko na łyżce", "Toczenie jabłka", "Slalom", "Podaj jabłko - tunel".

Zawody sportowe dostarczyły zarówno dzieciom, jak i rodzicom mnóstwa pozytywnej energii i wiele radości. Na zakończenie wszyscy uczestnicy imprezy wzięli udział w zabawie kołowej "Wędrujące jabłuszka", podczas której musieli wykonywać różne ćwiczenia. Po zakończeniu części sportowej nadszedł czas na wspólny posiłek. Nasi mali milusińscy wraz z rodzicami mieli okazję zasmakować przygotowanych ciasteczek z jabłkami oraz innych piknikowych przysmaków. Zarówno dzieci jak i rodzice byli ogromnie zadowoleni z możliwości wspólnego spotkania się i poznania. Wszystkie Pszczółki za wspaniałą postawę i aktywność otrzymały pamiątkowe medale Rumianego Jabłuszka, a także dyplomy. Rodzice życzyli nam wielu podobnych okazji do tego typu spotkań integracyjnych.

Święto Jabłuszka obchodzone było także w pozostałych grupach przedszkolnych. Dzieci poznały budowę i cechy charakterystyczne tego owocu, wykonały sok jabłkowy, który następnie miały okazję skosztować, a także prace plastyczne poświęcone jabłku. Donaldziaki brały udział w zabawach muzyczno – ruchowych z użyciem jabłek. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Materiał: mgr Justyna Szatlach

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)