Dziś mamy 28 maja 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

30 kwietnia 2022

Świat ekologii i recyklingu. Najmłodsi z „Donalda” na wycieczce

fot. pow.

fot. pow.

27 kwietnia grupy Jeżyków i Sówek z# Przedszkola Niepublicznego „Donald” w Nakle wyjechały do Balczewa, gdzie znajduje się Akademia Plastikowego Marka-Plast-Mar.

Tam w Punkcie Edukacji Ekologicznej oczekiwały na dzieci panie Bernadeta Barczak i Dorota Roszak, które w ciekawy sposób wprowadziły dzieci w świat ekologii, recyklingu, segregacji śmieci, wtórnego wykorzystywania wszechobecnego plastiku. Przedszkolaki mogły zobaczyć halę produkcyjną, gdzie z odpadów wytwarzany jest regranulat, a z niego kolorowe doniczki. Dzieci miały również okazję zobaczyć ciekawe eksponaty z przeszłości w trakcie zwiedzania wystawy pt. „Ocalić od zapomnienia”. Wszyscy dostali upominki w postaci firmowych smyczy, kolorowych doniczek i pamiątkowego zdjęcia. Wyjazd był także okazją do spacerów wśród lasów i łąk.

Materiał: Kinga Geppert - Niepubliczne Przedszkole „Donald” w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

Dzień Samorządu Terytorialnego. Ustanowiony w 2000 roku

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r., obchodzimy #Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)