Dziś mamy 22 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

22 września 2023

Stypendium dla ucznia Krzywoustego. Bartosz Odor w Kilonii

fot. powierzone

fot. powierzone

Bartosz jest finalistą 46. Olimpiady #Języka Niemieckiego.

W uznaniu jego poziomu językowego otrzymał stypendium na Uniwersytecie Christiana Albrechta w Kilonii. Uczeń uczestniczył od 14.07.2023r. do 14.08.2023r. w 74. Międzynarodowym Kursie Języka Niemieckiego na poziomie C2. W seminarium naukowym wzięło udział 46 osób z 21 państw. Po teście poziomującym uczestnicy zostali przydzieleni do mniejszych grup na poziomach B1, B2, C1 i C2.

Bartosz został zakwalifikowany do grupy C2, czyli do grupy o najwyższym poziomie Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Program zajęć obejmował 90 godzin i był podzielony na zajęcia skupiające się na takich dziedzinach jak: gramatyka, krajoznawstwo, konwersacja, laboratorium językowe oraz kreatywne pisanie. Po zakończeniu zajęć programowych wykładowcy organizowali dla uczestników wykłady z historii, literaturoznawstwa oraz kulturoznawstwa. Dodatkową atrakcję kursu stanowił wyjazd naukowy do miast hanseatyckich Hamburga i Lubeki oraz na wybrzeże Morza Północnego.

Kurs zakończono egzaminem końcowym, który Bartosz zdał z wynikiem bardzo dobrym i uzyskał 6 punktów ECTS. Punkty te należą do  Europejskiego Transferu Punktów i są stosowane na studiach wyższych jako miara osiągnięć studentów.

Pobyt w Kilonii był dla Bartosza nie tylko świetną okazją do poszerzenia kompetencji językowych oraz wiedzy realioznawczej, lecz także możliwością spędzenia czasu wśród nowych przyjaciół z wielu państw. Bartosz miło wspomina ten czas.

Bartosz wraz z opiekunką, Rozalią Wencel doceniają nagrodę, którą uczeń otrzymał od Komitetu Głównego Olimpiady Języka Niemieckiego. Serdecznie pozdrawiamy także pana Piotra Jankowiaka, który z takim zaangażowaniem i otwartym sercem od lat opiekuje się OJN.

Bartoszowi, który jest obecnie uczniem klasy 3 angielsko-geograficznej I LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią, życzymy powodzenia w tegorocznej edycji olimpiady!

Materiał: Rozalia Wencel / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 33 11

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wymiana doświadczeń i nowoczesna technologia. Szkolenie żołnierzy

W ostatnich dwóch tygodniach Centrum Szkolenia Wojsk Obrony #Terytorialnej we współpracy z instruktorami Gwardii Narodowej Stanu Illinois realizowało szkolenie Critical Knowledge Exchange przeznaczone dla Obserwatorów Ognia.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Wzniesienia kryją tajemnicę. Pozostałości kurhanów i pomniki

Te niepozorne wzniesienia kryją w sobie tajemnicę. Uczyniła je #ludzka ręka. Dziś historia o miejscach pamięci w Leśnictwach Dziewierzewo i Żarczyn.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)