Dziś mamy 5 lutego 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

25 listopada 2022

Startuje Festiwal Nauki i Sztuki. 10 dni atrakcji w Krzywoustym

fot. powierzone

fot. powierzone

W najbliższy czwartek - 01 grudnia 2022r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią startuje #Festiwal Nauki i Sztuki.

Przedsięwzięcie powstaje z pasji i potrzeby dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, a także z poczucia misji i wyzwań, przed którymi staje współczesna szkoła.

W ciągu dziesięciu dni festiwalowych licealiści wspólne odkrywać będą świat nauki i piękna sztuki, uczestnicząc m.in. w zajęciach teatralnych, filmowych, dziennikarskich, debacie oxfordzkiej, zajęciach laboratoryjnych z zakresu fizyki, chemii i biologii, ponadto przysłuchiwać się będą prelekcjom, wykładom przygotowanym przez pracowników naukowych uczelni wyższych, lekarzy, sędziów, prawników, dziennikarzy, filozofów, kustoszy muzeów i studentów. Uczniowie będą mieli okazję przyglądać się wystawom prac malarskich, wysłuchać koncertu muzycznego, obejrzeć pokaz filmów dokumentalnych. Szkoła stanie się miejscem spotkań naukowców, dydaktyków i praktyków z młodymi odbiorcami, którzy z pasji do edukacji kierować będą swoje kroki w stronę naukowej sceny.

Celem festiwalu jest kształtowanie aktywności intelektualnej i kulturalnej młodzieży. Nieodłącznym elementem planowanego przedsięwzięcia będzie adresowany do rodziców, nauczycieli i sympatyków szkoły kameralny koncert kwartetu smyczkowego „Prestige” z solistką Judytą Wendą.

Partnerzy i współorganizatorzy zaproszeni do realizacji przedsięwzięcia edukacyjnego to m.in.: Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią, Muzeum Kanału Bydgoskiego im. Sebastiana Malinowskiego przy III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Bydgoszczy, Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nakle nad Notecią, IPN- Delegatura w Bydgoszczy, Teatr „Bajzel”, Instytut Edukacji Somatycznej, Sąd Rejonowy w Nakle nad Notecią,, Instytutu Edukacji Somatycznej – The Somatics Society Representing the Bodily Arts and Siences.

Materiał : Aleksandra Białka / I LO w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)