Dziś mamy 28 stycznia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2021

Stabilnie na rynku pracy. Eurostat publikuje dane o bezrobociu

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Październik był kolejnym dobrym miesiącem dla# rynku pracy w Polsce. Z danych Eurostatu wynika, że Polska nadal jest w czołówce państw Unii Europejskiej z najniższym bezrobociem. Wypadamy znacznie lepiej niż unijna średnia.

Z danych Eurostatu wynika, że w końcu października br. bez pracy w Polsce było 574 tys. osób, a stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 3,4 proc. i była na podobnym poziomie jak we wrześniu. Daje nam to czwarte miejsce w zestawieniu państw unijnych. Niższym bezrobociem mogą wykazać się tylko Czechy (2,6 proc.), Holandia (2,9 proc.) oraz Niemcy (3.3 proc.)

– Sytuacja na rynku pracy jest stabilna, a dane Eurostatu są tego najlepszym dowodem. Z kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa wychodzimy mniej poturbowani niż inne kraje Unii Europejskiej. To dowód na skuteczność instrumentów, które wdrożyliśmy, żeby uratować miejsca pracy w okresie zamrożenia gospodarki – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Stopa bezrobocia w Polsce utrzymuje się na dużo niższym poziomie niż unijna średnia, która w październiku wyniosła 6,7 proc., tyle samo co we wrześniu. Z kolei dla państw strefy euro średnia to 7,3 proc, co oznacza spadek miesiąc do miesiąca o 0,1 pkt. proc.

Materiał: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Top10, w dniu 07-12-2021 07:18:30 napisał:

  Jestem youtuberem i zbieram informacje do odcinka o 10 największych januszach biznesu z powiatu nakielskiego zgłaszajcie swoje propozycje.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Pracownik, w dniu 07-12-2021 07:47:33 napisał:

  Sławek K. Angelika S. Firma metal-plast czy jak ona teraz tam się nazywa...

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Fotobombki
19,90PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Fotokalendarze A3
35PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Świąteczne fotopoduszki
40PLN
Wędliny od zawsze Boczek wędzony/parzony
16,49PLN
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)
0

Bankructwa obawia się co piąta firma. Najczęściej w budownictwie i usługach

O upadłość w minionym roku otarło się ponad# 7 proc. firm sektora MŚP. W tym roku czarnego scenariusza obawia się niemal co piąty biznes, przede wszystkim firmy mikro i małe, zatrudniające do 49 osób – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęściej są to reprezentanci budownictwa, usług i transportu, podczas gdy w zeszłym roku o przyszłość najbardziej drżał przemysł. Przyczyn kłopotów przedsiębiorcy upatrują głównie wśród zmian prawno-podatkowych oraz inflacji i spadku popytu.

(czytaj więcej)