"Sprzątamy dla Polski". Szkolna społeczność włączyła się w akcję

fot. powierzone
„Sprzątamy Dla Polski” - to inicjatywa, która # łączy ekologię i dbanie o klimat z patriotyzmem i dbałością o nasze środowisko. W ten sposób szczególnie młode pokolenie jeszcze bardziej uczy się odpowiedzialności, która jest dzisiaj bardzo potrzebna.
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia przystąpiła w tym roku do IV edycji akcji, która odbyła się 4 października br. Jesienna edycja została objęta m.in. honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka, Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”, Polskich Kolei Państwowych S.A. oraz Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.
Wydarzenie polegało na sprzątaniu zanieczyszczonych na skutek działalności człowieka terenów zielonych w naszej okolicy. Jak sama nazwa wskazuje, troska o środowisko wynika ze współczesnej postawy patriotyzmu. Organizatorzy wskazują, że ma ona miejsce dwa razy w roku: w Dzień Ziemi (22 kwietnia) oraz we wspomnienie św. Franciszka z Asyżu – patrona ekologów (4 października).
Serdecznie dziękujemy uczniom naszej szkoły oraz nauczycielom, którzy wzięli udział w tegorocznej akcji proekologicznej i tym samym przyczynili się do poprawy stanu środowiska. Zachęcamy wszystkich chętnych do aktywnego uczestnictwa w wielkich porządkach w kolejnej akcji Sprzątania Świata.
Pamiętajmy jednak, aby „Sprzątać Świat” nie tylko podczas corocznej akcji, ale codziennie, bo tylko w taki sposób przyczynimy się do poprawy otaczającego nas środowiska.
materiał: Nauczyciele Zespołu Nauk Przyrodniczych SP2
Galeria






Czytaj również
- "Jesień na talerzu". Trzecie warsztaty kulinarne uczniów
- "Ekopracownia 2023 – Zielone serce szkoły". Warsztaty dla licealistów
- Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie zdobyli cenną wiedzę
- Wyjazd edukacyjno-rekreacyjny. Uczniowie zdobyli cenną wiedzę
- Policjanci opowiadali o bezpieczeństwie. Uczniowie usłyszeli wiele rad
Dodaj komentarz
Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.
(czytaj więcej)Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Walki z Wścieklizną. Jak można się zarazić?

W czwartek, 28 września przypadał #Światowy Dzień Walki z Wścieklizną. Wścieklizna to jedna z najpoważniejszych chorób zakaźnych. Cechuje ją blisko 100% śmiertelność. Jeśli wirus dostanie się do mózgu, nie ma możliwości uratowania chorego.
(czytaj więcej)
Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad
przyjaciel psów, w dniu 06-10-2022 10:28:48 napisał:
odpowiedz
JA, w dniu 06-10-2022 19:15:08 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!