Dziś mamy 11 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

22 września 2023

Spotkanie z podróżnikiem. Młodzież poznała kulturę Bliskiego Wschodu

fot. powierzone

fot. powierzone

W czwartkowe popołudnie 21 września 2023 r. uczennice i uczniowie# czwartej klasy angielsko-geograficznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią pod opieką nauczyciela geografii Andrzeja Kindermana brali udział w interesującym spotkaniu z podróżnikiem Krzysztofem Krygierem.

Tematem wygłoszonej w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną był „Izrael i Zachodni Brzeg Jordanu. Po obu stronach muru”. Prelegent wyróżniający się szeroką wiedzą geograficzną oraz historyczną regionu, przedstawił na tle krajobrazu naturalnego i krajobrazu kulturowego trudne relacje między Izraelczykami a Palestyńczykami.

Młodzież dodatkowo miała okazję poznać kulturę i tradycje Bliskiego Wschodu, a także dowiedzieć się więcej o ciekawych miejscach  turystycznych, jak również o architekturze świątyń  trzech religii: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Spotkanie było dla uczniów nie tylko interesujące, ale także bardzo pouczające, gdyż poszerzyło ich horyzonty i pogłębiło treści programowe wymagane na maturze z geografii.

Materiał: Justyna Michalska / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 17 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Sprawdzono zabawki dźwiękowe. Czy wszystkie są bezpieczne?

Sprawdziliśmy bezpieczeństwo 50 zabawek dźwiękowych oraz #41 interaktywnych dla dzieci do lat 3 – m.in. poziom wydawanego dźwięku, małe części, właściwości mechaniczne i fizyczne, oznakowanie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola produktów oferowanych luzem. Nieprawidowości w 83 sklepach

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych #(IJHARS) przedstawia wyniki przeprowadzonej w II kwartale 2023 r. planowej kontroli w zakresie jakości handlowej oferowanych luzem: mięs, przetworów mięsnych (kiełbas i wędzonek) oraz serów żółtych.

(czytaj więcej)
0

Programowanie to świetna zabawa. Jak rozpocząć naukę kodowania?

Szukasz mądrej rozrywki na długie jesienne wieczory dla siebie i swoich dzieci? Zacznijcie #programować! Niezależnie od tego, ile macie lat, na naukę kodowania nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno. Podpowiadamy, jak zacząć.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)