Spotkanie w sprawie drogi S10. Jaki jest stan realizacji inwestycji?

fot. KPUW
W poniedziałek, 13 stycznia #w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie Zespołu roboczego ds. S10 działającego przy Wojewodzie. Jednym z tematów było bezpieczeństwo i informacja o działaniach związanych z jego poprawą w trakcie budowania drogi S10 oraz doraźnie do momentu rozpoczęcia budowy na pełnym odcinku nr 1.
Przedstawiciele Policji przedstawili informację o dodatkowych urządzeniach m.in. wideo rejestratorach, które będą funkcjonowały na trasie oraz o zwiększonej liczbie patroli kontrolujących prędkość. GDDKiA zadeklarowała ustawienie dodatkowych tablic ostrzegawczych dla kierowców oraz potwierdziła, że głównym argumentem przemawiającym za budową trasy biegnącą nowym śladem była poprawa bezpieczeństwa, m.in. podając argument zmniejszonej ilości łuków na trasie.
Podczas spotkania poszczególne służby poinformowały o stanie realizacji inwestycji.
Stan prac związanych z poszczególnymi odcinkami:
Odcinek 1: ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej) został wydany; obecnie toczą się prace, a z końcem zimy ruszy pełny front robót.
Odcinek 2 od węzła Emilianowo do węzła Solec: trwa oczekiwanie na postanowienie RDOŚ kończące procedurę ponownej oceny oddziaływania na środowisko.
Odcinek 3: Procedura ZRiD znajduje się na końcowym etapie; Pełnomocnik GDDKiA musi uzupełnić dokumentację. Realny termin wydania decyzji to luty 2025 roku, po publicznym obwieszczeniu i zawiadomieniu stron o zebranym materiale dowodowym.
Odcinek 4: Oczekiwanie na postanowienie RDOŚ kończące procedurę ponownej oceny oddziaływania na środowisko.
Zgodnie z informacją GDDKiA, na teraz, okres zakończenia budowy to przełom roku 2026/2027.
Podczas posiedzenia Zespołu omówione zostały także propozycje przebiegu trasy w całym województwie kujawsko-pomorskim oraz plany przetargu na odcinku Bydgoszcz-Wyrzysk. Omówiono także warianty przebiegu drogi S10 przez miasto Włocławek.
Wojewoda poprosił o szczegółową informację po zamknięciu całego procesu związanego z wysłuchaniem wszystkich stron i przebiegiem konsultacji społecznych.
W sprawie postępowań odszkodowawczych, przekazano informację, iż wszyscy właściciele nieruchomości zabudowanych na odcinku nr 1 otrzymali decyzje. Pierwsza decyzja odszkodowawcza za nieruchomość zabudowaną została wydana już 29 dni roboczych po wydaniu decyzji ZRID dla 1 odcinka trasy. Ustalone w decyzjach kwoty odszkodowań uzyskały akceptację zarówno właścicieli nieruchomości jak i płatnika odszkodowania tj. GDDKiA.
Zespół roboczy ds. S10
Wojewoda powołał Zespół roboczy ds. S10 aby usprawnić działania służb zaangażowanych w proces budowy drogi ekspresowej S10 na etapie uzgodnień między nimi, a także by przyspieszyć dalsze działania po wydaniu decyzji na realizację 1 odcinka. Zespół jest odpowiedzialny za koordynację działań. W skład Zespołu wchodzą przedstawiciele państwowych jednostek mających istotną rolę w sprawie, takich jak Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, Lasy Państwowe czy Polskie Koleje Państwowe. Celem Zespołu jest efektywniejsza współpraca i szybsze podejmowanie decyzji, już na etapie uzgodnień i płynniejsza wymiana informacji.
Źródło: KPUW
Czytaj również
- Mają ogromne znaczenie dla ekosystemu. Dziś Międzynarodowy Dzień Lasów
- Dłuższy urlop macierzyński dla wcześniaków. Co trzeba wiedzieć?
- Inwestycja w kolej. Umowa na projekt rewitalizacji trasy
- Wiele zmian w przepisach. Rodzicu - poznaj swoje prawa!
- Pieniądze dla klubów sportowych. Trwa nabór wniosków
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Koleją do Ciechocinka. Połączenie jeszcze w tym roku

W obecności wicemarszałek Anety Jędrzejewskiej 21 marca zostanie # podpisania umowa między spółką PKP Polskie Linie Kolejowe a wykonawcą inwestycji na modernizację siedmiokilometrowego odcinka linii kolejowej z Aleksandrowa Kujawskiego do Ciechocinka.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat odnotowano w # Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)Spotkanie poświęcone weteranom. Ich doświadczenie jest nieocenione

W 8 K-PBOT odbyło się dwudniowe spotkanie poświęcone# weteranom misji poza granicami państwa. Brygada wyróżnia się liczbą weteranów – służy w niej ponad 80 osób, z których wiele brało udział w misjach kilkukrotnie, nawet ponad pięć razy. Wśród nich znajduje się również weteran poszkodowany na misji w Afganistanie.
(czytaj więcej)100 lat działalności RDLP w Toruniu. Świętowano jubileusz

1 lutego 2025 roku minęło równo 100 lat od powstania # Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. To niezwykły jubileusz, który zgromadził licznych gości – przedstawicieli władz, instytucji, leśników oraz wszystkich, którym bliska jest idea ochrony i zrównoważonego gospodarowania lasami
(czytaj więcej)
Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad
Henryk.M, w dniu 13-01-2025 17:28:21 napisał:
odpowiedz
mariusz, w dniu 13-01-2025 18:16:05 napisał:
odpowiedz
Agresywny , w dniu 13-01-2025 18:20:18 napisał:
odpowiedz
JAMS BOND, w dniu 13-01-2025 21:31:23 napisał:
odpowiedz
Dyrekcja do usuniecia, w dniu 13-01-2025 21:31:53 napisał:
odpowiedz
Bartek, w dniu 13-01-2025 23:34:17 napisał:
odpowiedz
miki, w dniu 14-01-2025 07:40:33 napisał:
odpowiedz
Włościanka, w dniu 14-01-2025 14:46:11 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!