Dziś mamy 25 marca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

26 stycznia 2023

Spotkanie dwóch pokoleń. „Aktywni uczniowie-aktywni seniorzy”

fot. powierzone

fot. powierzone

Już drugi raz w naszej szkole spotkały się dwa pokolenia. W ramach projektu edukacyjno-profilaktycznego #„Aktywni uczniowie-aktywni seniorzy” dzieci z klas drugich oraz zuchy wraz ze swoimi babciami, dziadkami, a także osobami samotnymi aktywnie spędzały czas.

Pani dyrektor Alina Sławkowska powitała przybyłych gości i życzyła wszystkim dobrej zabawy. Jako, że mamy karnawał na stole królowały faworki, które zostały wspólnie przygotowane, a następnie usmażone przez niezastąpione panie z naszej szkolnej stołówki.

Dzieci miały również okazję zmagać się z nie lada wyzwaniem, jakim jest przyszywanie guzików. Nawlekanie igły, wykorzystanie naparstka czy wykonanie pętelki - to były umiejętności, których mogły nauczyć się od swoich babć i dziadków.

Na koniec wnuki zaprosiły swoich gości do wspólnego śpiewania. Były to piosenki dobrze znane seniorom, m.in. „Biedroneczki są w kropeczki”, „Zosia izbę zamiatała”, więc śpiewali i starsi i młodsi. Z okazji minionych niedawno Dnia Babci i Dnia Dziadka dzieci złożyły życzenia i wręczyły laurki.

Dziękujemy za pomoc w realizacji projektu Samorządowi Uczniowskiemu wraz z opiekunami p. Iloną Sają i Justyną Sobczak-Pezacką, paniom Agnieszce Jaroszek i Joannie Palka oraz nieocenionym Paniom i Panom z obsługi naszej szkoły.

A. Lemantowicz, A. Karolczak

Materiał: Zdzisław Sell

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)