Dziś mamy 30 listopada 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

26 października 2021

Spotkanie dla sołtysów w Trzeciewnicy. Wymieniono doświadczenia i poglądy

fot. Kuba Pardua

fot. Kuba Pardua

W ubiegły piątek odbyło się spotkanie dla# sołtysów powiatu nakielskiego w Centrum Ekologiczno-Kulturalnym w Trzeciewnicy. Było to kolejne spotkanie z cyklu "Sołtysi, sołectwa i fundusz sołecki - propozycje zmian", który został zapoczątkowany we wrześniu 2021 r. w powiecie świeckim.

W inicjatywie liderki powiatu nakielskiego, Justyna Pardua oraz lidera grupy charytatywnej, Kuba Pardua wzięli udział przedstawiciele samorządowych struktur lokalnych, a całą konferencję poprowadził wielokrotnie nagradzany za działalność społeczną sołtys sołectwa Sadłóg w powiecie radziejowskim oraz członek zarządu Stowarzyszenia Polska 2050 w naszym regionie, Arkadiusz Jąkalski.

W trakcie spotkania podjęto dyskusję na temat propozycji, jakie Polska 2050 przygotowuje dla sołtysów i mieszkańców obszarów wiejskich. Poruszane były kwestie problemów, z jakimi borykają się sołtysi oraz kwestie funduszu sołeckiego.

Wydarzenie zaowocowało wymianą poglądów i doświadczeń.

Padły również deklaracje współpracy obu stron i to już w bliskiej przyszłości. Pojawiły się także symboliczne akcenty kulinarne, które wzbogaciły spotkanie również od strony smakowej. 

Sukcesywnie i centymetr po centymetrze pokazujemy, jak chcemy budować Polskę solidarną, demokratyczną i zieloną.

Gratulacje dla wszystkich zaangażowanych w tę inicjatywę, a zwłaszcza dla Justyna Pardua, Kuba Pardua, Bożena Andrzejewska, Arkadiusz Jąkalski za ich imponujący wkład w jej organizację.

Dziękujemy serdecznie wszystkim biorącym udział i chętnym do współpracy.

Materiał: Natalia Rososińska-Kozub

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)